"Czwórka idzie na studia". Pierwszy przystanek: Wrocław

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 15:33
Czwórka na spotkaniach ze studentami. Dziennikarze Czwórki pojawią się w trzech akademickich miastach: Wrocławiu, Lublinie i Toruniu. Wypatrujcie żółtego logo Czwórki na swoich uczelniach. Dziś Wrocław!
Audio
  • Katarzyna Czarnacka zaprasza na Dni Aktywności Studenckiej Politechniki Wrocławskiej. Sprawdź, co będzie się działo (Pierwsze Słyszę/Czwórka)
  • O kreatywnym lenistwie i oglądaniu filmów z wrocławskimi studentami rozmawia Jakub Jamrozek (Czat Czwórki/Czwórka)
Logo akcji Czwórka idzie na studia
Logo akcji "Czwórka idzie na studia"Foto: mat. pras.

plener.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Audycje plenerowe Czwórki >>>

Zaczynamy od Wrocławia, w którym zawitaliśmy. Nasza ekipa pojawiła się tam podczas Dni Aktywności Studenckiej Politechniki Wrocławskiej.

To największa tego typu impreza, w ramach której mieliśmy okazję przyjrzenia się kreatywnym projektom i działalnościom, w które na co dzień angażują się studenci Politechniki Wrocławskiej.

Wśród 60 stoisk oglądaliście prezentacje zwycięskich prac konkursowych, niecodziennych osiągnięć naukowych, sukcesów sportowych i artystycznych studentów Politechniki Wrocławskiej. Była tam też Czwórka. Na naszym stanowisku nie zabrakło gier i konkursów z nagrodami.


dj bert 1200.jpg
Czwórka idzie na studia. DJ Bert gra dla studentów

Relację z wydarzenia mogliście usłyszeć na naszych falach od godz. 9:00 w "Wiadomościach Radiowej Czwórki", audycjach "Stacja nauka" i "Dajesz radę". O godz. 13.00 Silent Disco poprowadził dziennikarz muzyczny Czwórki i DJ Norbert Borzym. Transmisji z autorskiej selekcji setów mogliśmy posłuchać na żywo w audycji "Muzyczny Lunch".

A to dopiero pierwszy przystanek. Informacje o następnych już niebawem na antenie radiowej Czwórki.

***

mat. pras./ac/kd/pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka studia
Czytaj także

Czy studia są nam jeszcze potrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 22:04
45% współczesnych polskich 30-34-latków to osoby z wyższym wykształceniem. Niegdyś ukończenie studiów wyższych było czymś prestiżowym. Dziś zdobywanie stopni naukowych powszednieje. Czy studia są nam jeszcze potrzebne?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wykłady, kolokwia, egzaminy. A co robią studenci po zajęciach?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 21:12
Kiedyś przy uczelniach działały kabarety, teatry, wieczorem rozkwitało życie w klubach studenckich. To w nich pierwsze kroki stawiali Urszula Dudziak, Agnieszka Osiecka czy Wojciech Młynarski. Jak dzisiaj wygląda życie studentów po zajęciach? - Im więcej się robi, tym na więcej rzeczy masz czas - mówi Jakub Kądzielski.
rozwiń zwiń