Wykłady, kolokwia, egzaminy. A co robią studenci po zajęciach?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 21:12
Kiedyś przy uczelniach działały kabarety, teatry, wieczorem rozkwitało życie w klubach studenckich. To w nich pierwsze kroki stawiali Urszula Dudziak, Agnieszka Osiecka czy Wojciech Młynarski. Jak dzisiaj wygląda życie studentów po zajęciach? - Im więcej się robi, tym na więcej rzeczy masz czas - mówi Jakub Kądzielski.
Audio
  • Zrzeszenia, teatry - co jeszcze robią studenci po godzinach? (Czat Czwórki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Studio Romantic/Shutterstock.com

W organizacjach studenckich i kołach naukowych jeszcze wciąż można popełniać błędy. Lądując na rynku pracy, już nie możemy sobie na to pozwolić Patrycja Serafin

- Zanim trafiłam na studia bałam się, że trzeba będzie porzucić dotychczasowe aktywności. Ale okazało się, że jest na to czas - opowiadała Patrycja Serafin, która od dwóch lat pełni funkcję m.in. przewodniczącej zarządu krajowego Niezależnego Zrzeszenia Studentów. - Dzięki tej działalności przede wszystkim nauczyłam się, jak być liderem. Co roku dochodziły kolejne grupy, którymi musiałam nauczyć się zarządzać. Nauczyłam się też funkcjonować na rynku pracy i dziś nie wyobrażam sobie studiów bez dodatkowych działań. 

Im więcej się w życiu robi, tym bardziej zdajemy sobie sprawę, ile doba ma tak naprawdę godzin i jak bardzo można je rozciągnąć Jakub Kądzielski

Jak przekonują rozmówcy Piotra Firana – nie warto marnować okresu studiów na bumelowanie, warto poświęcić ten czas pracy i działalności pozauczelnianej. I warto zacząć jak najszybciej. Jakub Kądzielski swoją przygodę z pracą pozastudencką zaczął jeszcze na pierwszym roku. - To była dobra decyzja, która powoduje, ze studia to coś więcej niż sama nauka – mówił gość Czwórki.

W jakie formy działalności i aktywności m.in. artystycznej mogą zaangażować się żacy z Gdańska i Warszawy? I dlaczego jeszcze warto to zrobić? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. A co jeszcze poza nauką i pracą robią studenci – to sprawdzała także w swojej sondzie Weronika Puszkar. W czasie audycji połączyliśmy się też z Politechniką Wrocławską, na której zagości Czwórka podczas Dni Aktywności Studenckiej.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Patrycja Serafin (V rok, Uniwersytet Gdański, przewodnicząca zarządu krajowego Niezależnego Zrzeszenia Studentów), Jakub Kądzielski (student filologii angielskiej i filozofii UW, członek grupy teatralnej The Cheerful Hamlets, AT System Group)

Data emisji: 8.10.2019

Godzina emisji: 16.09

kd

Czytaj także

Samorząd studencki. Chcesz zacząć działać? To dobry sposób!

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2018 16:38
- Do tego, by zapisać są do samorządu studenckiego zmotywowali mnie ludzie. Gdy szłam na studia, chciałam otaczać się osobami, które chcą robić w życiu coś więcej niż tylko nauka, jednocześnie działają na rzecz innych, nie dla zarobku - mówiła Weronika Kumanek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polski student jednym z najbiedniejszych w Europie. Za nami Serbowie, Gruzini, Turcy i Chorwaci

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 19:16
Średnio 1900 złotych - tyle polski student wydaje miesięcznie na życie, czesne i mieszkanie - wynika z raportu Związku Banków Polskich.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy studia są nam jeszcze potrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 22:04
45% współczesnych polskich 30-34-latków to osoby z wyższym wykształceniem. Niegdyś ukończenie studiów wyższych było czymś prestiżowym. Dziś zdobywanie stopni naukowych powszednieje. Czy studia są nam jeszcze potrzebne?
rozwiń zwiń