X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wykłady, kolokwia, egzaminy. A co robią studenci po zajęciach?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 21:12
Kiedyś przy uczelniach działały kabarety, teatry, wieczorem rozkwitało życie w klubach studenckich. To w nich pierwsze kroki stawiali Urszula Dudziak, Agnieszka Osiecka czy Wojciech Młynarski. Jak dzisiaj wygląda życie studentów po zajęciach? - Im więcej się robi, tym na więcej rzeczy masz czas - mówi Jakub Kądzielski.
Audio
  • Zrzeszenia, teatry - co jeszcze robią studenci po godzinach? (Czat Czwórki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Studio Romantic/Shutterstock.com

W organizacjach studenckich i kołach naukowych jeszcze wciąż można popełniać błędy. Lądując na rynku pracy, już nie możemy sobie na to pozwolić Patrycja Serafin

- Zanim trafiłam na studia bałam się, że trzeba będzie porzucić dotychczasowe aktywności. Ale okazało się, że jest na to czas - opowiadała Patrycja Serafin, która od dwóch lat pełni funkcję m.in. przewodniczącej zarządu krajowego Niezależnego Zrzeszenia Studentów. - Dzięki tej działalności przede wszystkim nauczyłam się, jak być liderem. Co roku dochodziły kolejne grupy, którymi musiałam nauczyć się zarządzać. Nauczyłam się też funkcjonować na rynku pracy i dziś nie wyobrażam sobie studiów bez dodatkowych działań. 

Im więcej się w życiu robi, tym bardziej zdajemy sobie sprawę, ile doba ma tak naprawdę godzin i jak bardzo można je rozciągnąć Jakub Kądzielski

Jak przekonują rozmówcy Piotra Firana – nie warto marnować okresu studiów na bumelowanie, warto poświęcić ten czas pracy i działalności pozauczelnianej. I warto zacząć jak najszybciej. Jakub Kądzielski swoją przygodę z pracą pozastudencką zaczął jeszcze na pierwszym roku. - To była dobra decyzja, która powoduje, ze studia to coś więcej niż sama nauka – mówił gość Czwórki.

W jakie formy działalności i aktywności m.in. artystycznej mogą zaangażować się żacy z Gdańska i Warszawy? I dlaczego jeszcze warto to zrobić? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. A co jeszcze poza nauką i pracą robią studenci – to sprawdzała także w swojej sondzie Weronika Puszkar. W czasie audycji połączyliśmy się też z Politechniką Wrocławską, na której zagości Czwórka podczas Dni Aktywności Studenckiej.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Patrycja Serafin (V rok, Uniwersytet Gdański, przewodnicząca zarządu krajowego Niezależnego Zrzeszenia Studentów), Jakub Kądzielski (student filologii angielskiej i filozofii UW, członek grupy teatralnej The Cheerful Hamlets, AT System Group)

Data emisji: 8.10.2019

Godzina emisji: 16.09

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Samorząd studencki. Chcesz zacząć działać? To dobry sposób!

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2018 16:38
- Do tego, by zapisać są do samorządu studenckiego zmotywowali mnie ludzie. Gdy szłam na studia, chciałam otaczać się osobami, które chcą robić w życiu coś więcej niż tylko nauka, jednocześnie działają na rzecz innych, nie dla zarobku - mówiła Weronika Kumanek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski student jednym z najbiedniejszych w Europie. Za nami Serbowie, Gruzini, Turcy i Chorwaci

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 19:16
Średnio 1900 złotych - tyle polski student wydaje miesięcznie na życie, czesne i mieszkanie - wynika z raportu Związku Banków Polskich.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy studia są nam jeszcze potrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 22:04
45% współczesnych polskich 30-34-latków to osoby z wyższym wykształceniem. Niegdyś ukończenie studiów wyższych było czymś prestiżowym. Dziś zdobywanie stopni naukowych powszednieje. Czy studia są nam jeszcze potrzebne?
rozwiń zwiń