Gaming według dziewczyn, fitness i tajemnice ptaków - Czwórka w podcastach!

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 13:48
W tym tygodniu sprawdzamy m.in., dlaczego dzięcioły stukają w latarnie, jak radzą sobie kobiety w świecie gamingu, czy samemu można nauczyć się tańczyć na rurze i jaka będzie przyszłość motoryzacji. 
Podcasty Czwórki
Podcasty CzwórkiFoto: screen Polskieradio.pl

podcasty 1200.jpg
Czwórka w podcastach! Słuchaj nas jeszcze więcej!

Zapraszamy do słuchania podcastów. To nagrania, których nie usłyszycie na naszej antenie, ale których - bez ograniczeń, zawsze - możecie słuchać w sieci. POSŁUCHAJ >>>

W tym tygodniu szczególnie warto zajrzeć na podcast "Strefa gamingu" Łukasza "Jeffreja" Chmiela, do "Animalsów", w których usłyszycie Annę Hardej, w "Rejon ruchu" Piotra Galusa i Michała Piwowarka, a także do świata "Technologii 4.0" Kuby Marcinowicza. 

Dziewczyny też grają! (Strefa gamingu - Łukasz "Jeffrej" Chmiel)

Ula "Kitsu" Mikołajczyk to dwudziestoletnia streamerka, która bardzo szybko zyskuje popularność w internecie. Jest artystką, która oprócz gamingu, znana jest z  umiejętności śpiewu oraz... tańca. Mimo swojej nieśmiałości występy na scenie dały jej dużą pewność siebie. Ludzi przyciąga nie tylko urodą i pięknym głosem. Słynie z bycia naturalną, nie szuka niepotrzebnej uwagi, a gry są jedną z pasji jej życia, którą nieustannie rozwija. 

podcasty 3.jpg
Czwórka w podcastach - sprawdź poprzednie nagrania >>>

Dlaczego dzięcioły stukają w latarnie? (Animalsi – Anna Hardej)

Kowal i deweloper w jednym, czyli dzięcioł! Do tego puka i stuka i głowa go nie boli! W Polsce żyje 10 gatunków tych ptaków. Stukają w drzewa z różnym powodów - jednym z nich jest wykuwanie sobie dziupli. Czasem właśnie takie mieszkania zajmują też inne zwierzęta. Czy można dzięcioły nazwać też lekarzami drzew? O tym opowiada edukator leśny Bartosz Popczyński.

Najpierw masa później rzeźba. (Rejon Ruchu – Piotr Galus)

Czy można zamienić tłuszcz w mięśnie? Z Igorem Dzierżanowskim obalamy mity, otwieramy Wam oczy na to, co macie na talerzu i podsuwamy parę sprytnych trików, żeby było łatwiej osiągać zamierzone cele.  

Plus i minus to jedyne co widzę. (Technologie 4.0 – Kuba Marcinowicz)

Elektro mobilność to przyszłość motoryzacji, ale czy ta przyszłość już jest dziś? Jakie są minusy aut elektrycznych ? jakie są ich plusy ? Najlepiej się o tym przekonać podczas jazdy takim autem więc zapraszam na krótka przejażdżkę elektrykiem z Michałem Baranowskim.

Rura i samodzielne treningi (Rejon Ruchu – Michał Piwowarek)

Pole Dance w trybie single player, czyli o samodzielnych treningach na rurze. Gosia Kalinowska "Rurka zamiast biurka" opowiada czy w domu bez obecności instruktora, warto ćwiczyć Pole Dance i jak to robić? Jakie argumenty przeważają? Za czy przeciw? Wreszcie co mają zrobić osoby, które nie mają szkoły Pole Dance w swojej okolicy?  

***

1 stycznia Polskie Radio uruchomiło własną platformę podcastową – Podcasty Polskie Radio>>> Jest tam też Czwórka. W gąszczu dźwięków odnajdziecie podcasty naszych dziennikarzy. To materiały, których nie usłyszycie na naszej antenie, ale w sieci możecie z nich korzystać wielokrotnie.

"Strefa Prywatna", "Rejon Ruchu", "Animalsi", "Technologie 4.0", "Strefa Gamingu" czy "Odjechani", to podcasty, w których usłyszycie naszych dziennikarzy.

***

mat. pras./kd


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

High diving, sport, diety i ornitologia - co słychać w podcastach Czwórki?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 12:19
W tym tygodniu zdradzamy m.in. czy rozmiar... smartfona rzeczywiście ma znaczenie, co jedzą sportowcy, że tak świetnie wyglądają i jak to jest skoczyć z ósmego piętra. Mówimy też o wyjątkowym ptaku - dziwolągu, który ma bardzo krótkie nóżki. 
rozwiń zwiń