Czwórka w podcastach: prawdziwi faceci, papugi, które niszczą domy i koronawirus

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 14:13
W tym tygodniu sprawdzamy m.in. ile testosteronu mają prawdziwi mężczyźni i jakie konsekwencje ma niewłaściwe wychowanie papug. Dowiemy się też, dlaczego warto tańczyć na rurze i czy można ustrzec się przed koronawirusem. 
Podcasty Polskiego Radia
Podcasty Polskiego RadiaFoto: polskieradio.pl

podcasty czwórka screen 1200.jpg
Gaming według dziewczyn, fitness i tajemnice ptaków - Czwórka w podcastach!

Rozmowy z ekspertami, wywiady z artystami, informacje ciekawe polecenia i garść ciekawostek ze świata nauki, sportu i e-sportu - zapraszamy do słuchania podcastów. To nagrania, których nie usłyszycie na naszej antenie, ale których - bez ograniczeń, zawsze - możecie słuchać w sieci. Gramy dla was 24 godziny na dobę. POSŁUCHAJ >>>

W tym tygodniu szczególnie warto zajrzeć na podcast "Strefa Prywatna", do "Animalsów", w "Rejon ruchu", a także do świata "Technologii 4.0". Sprawdźcie, co słychać w podcastach Czwórki!

  • Faceci mają coraz mniej testosteronu" - Strefa Prywatna [Piotr Firan]

Czy mężczyźni wyginą? A może jednak jest sposób na to by odzyskać strawiony przez stres testosteron ? Poznaj zasadę 5S, kliknij i dowiedz się co zrobić by odzyskać energię.  

Papugi są coraz częstszymi mieszkańcami naszych domostw. Jeszcze do niedawna posiadanie takiego ptaka, było luksusem, a obecnie ceny poszczególnych gatunków są coraz niższe. Są coraz niższe także z powodu tzw. ręcznego odchowu, czyli ptaków wychowywanych od pisklęcia przez ludzi. Takie osobniki bardzo dobrze się oswajają, to też ludzie chętnie je kupują. O konsekwencjach "ręcznego odchowu" opowiada Oksana Wolska ze Stowarzyszenia na rzecz Dobrostanu Ptaków Egzotycznych.

  • Przed startem wizualizuję swój sukces - Rejon Ruchu [Karina Terzoni]

Rozmowa z czołową polską ultramaratonką górską Natalia Tomasiak na temat planu treningowego, różnic w startach trailowych, górskich i tak zwanym skyrunningu oraz o skutecznym treningu mentalnym. Zaprasza Karina Terzoni.

  • Koronawirus kontra nowe technologie - Technologie 4.0 [Mateusz Kulik]

Prestiżowe targi MWC w Barcelonie odwołane, chińskie fabryki zamknięte, opóźnienia w produkcji smartfonów - wszystkiemu wina jest epidemia koronawirusa, która szaleje w Azji. Jak to odbije się na świecie nowych technologii? O tym z Kubą Wątorem z tech.wp.pl rozmawia Mateusz Kulik 

Sonia Kajdanowska tancerka i trenerka Pole Dance opowiada o tanecznych aspektach tego sportu. Jak ważne jest, aby w regularnym treningu próbować utanecznić wykonywane na sali figury i jak zmiana podejścia może wpłynąć na wyniki.

  • Polska jest potęgą w bieganiu po schodach - Rejon Ruchu [Karina Terzoni]

Mistrz Świata w bieganiu po schodach Piotr Łobodziński oraz organizator Biegu na Szczyt Rondo 1 Piotr Jakóbik opowiadają o rozwoju tej dyscypliny w Polsce, o treningach, startach i najtrudniejszych klatkach schodowych na świecie.  

  • Pić, jeść, spać... w locie - Animalsi [Anna Hardej]

Jerzyki to świetni lotnicy. Te ptaki potrafią nie siadać i nie odpoczywać od latania przez bardzo długi czas, nawet kilka miesięcy! A to dlatego że śpią w locie. Czasem jeśli maja ochotę wybierają się w podróż z Polski do Paryża, tylko po to, żeby zjeść obiad! Taki lot nie jest dla nich meczący. Co więcej mogą osiągać bardzo duże prędkości 150-200 km/h. Gość: dr Andrzej Kruszewicz dyrektor Warszawskiego ZOO.

  • Arkadio: dobra nawijka się przydaje! - Strefa Prywatna [Kuba Jamrozek]

"Ten to ma gadane" - chyba każdy z nas choć raz słyszał o sobie albo kimś bliskim takie słowa. To oczywiście komplement. Ci wygadani mają łatwiej w szkole, na uczelni, w pracy, a kiedy czegoś nie wiedzą, potrafią tę niewiedzę zagadać. W jakich sytuacjach przydaje się dobra nawijka? Czy można się jej nauczyć? I jak to zrobić?  Wie to Arkadiusz "Arkadio" Zbozień,  raper, freestylowiec, mówca, pomysłodawca ogólnopolskiej akcji "Rób to, co kochasz".

***

1 stycznia Polskie Radio uruchomiło własną platformę podcastową – Podcasty Polskie Radio>>> Jest tam też Czwórka. W gąszczu dźwięków odnajdziecie podcasty naszych dziennikarzy. To materiały, których nie usłyszycie na naszej antenie, ale w sieci możecie z nich korzystać wielokrotnie.

"Strefa Prywatna", "Rejon Ruchu", "Animalsi", "Technologie 4.0", "Strefa Gamingu" czy "Odjechani", to podcasty, w których usłyszycie naszych dziennikarzy.

***

mat. pras./kd

Czytaj także

Czwórka w świecie podcastów. Słuchaj nas non-stop!

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 14:34
Gramy dla Was nieprzerwanie przez całą dobę. Ale też rozmawiamy, informujemy, polecamy, sprawdzamy, co ciekawego na świecie. Serwujemy muzykę, newsy, zabieramy Was w światy kultury, nauki, sportu, psychologii, e-sportu. 
rozwiń zwiń