Student na kwarantannie, matura 2020 i dużo dobrej muzyki - Czwórka do słuchania w czwartek

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 13:52
W czwartek sprawdzimy, na jakie udogodnienia liczyć mogą studenci przebywający na kwarantannie i co powinni wiedzieć maturzyści. A wieczorem autorska audycja muzyczna Jakuba Chuptysia, czyli Gargamela. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Halfpoint/Shutterstock.com

słuchawki książki 1200.jpg
Matura 2020 - zrób sobie powtórkę z Czwórką >>>

W audycji porannej Pierwsze słyszę w godz. 7.00-9.00 przygotowaliśmy ważne informacje dla studentów, m.in. na co mogą liczyć w czasie kwarantanny, co ze stypendiami i opłatami za akademiki oraz stancje, gdzie się zwrócić po pomoc? O godz. 8.41 podążymy śladem lektur szkolnych, które na deskach teatru i w filmie przedstawiał Janusz Zakrzeński, który zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie pod Smoleńskiem. ZOBACZ POZOSTAŁE WSPOMNIENIA >>>

W Stacji Nauka po godz. 12.00 powtórka do matury z języka niemieckiego. Tym razem wraz z dr Anną Jędrzejczyk, wykładowcą akademickim na UW i Wszechnicy Polskiej​, nauczymy się zwrotów, które mogą się przydać w szybkiej odpowiedzi na maturze zarówno pisemnej, jak i ustnej.

W każdy czwartek do audycji Dajesz Radę po godz. 14.00 zapraszamy przedstawicieli zawodów, by opowiedzieli o swojej pracy i ścieżce zawodowej. Bohaterami dzisiejszej audycji Dajesz radę są diagności i analitycy laboratoryjni. Są niezbędnym filarem służby zdrowia. Zajmują się analizą materiału biologicznego, oceniają wyniki i je interpretują. Dzięki nim możliwe jest opanowanie obecnie panującej epidemii - rozpoznanie koronawirusa zależy od przeprowadzonych testów. Jak wygląda praca i przygotowanie do zawodu diagnosty laboratoryjnego?

W Strefie Prywatnej po godz. 20.00 porozmawiamy o dobru: bycie dobrym człowiekiem znalazło się na trzecim miejscu w rankingu wartości warunkujących udane, szczęśliwe życie. Wyżej znalazło się tylko zdrowie i udane małżeństwo. Dobre uczynki ze strony innych, które najczęściej dajemy i najczęściej otrzymujemy to: uśmiech, miłe słowo i miły gest. Czym zatem dla Polaków jest dobro, jak je postrzegają? Czy w naszym życiu jest miejsce na dobre uczynki?  Czy warto być dobrym człowiekiem? O to zapytamy socjologa dr Tomasza Sobierajskiego.

O godz. 22.00. zapraszamy na Pogłos – autorską muzyczną audycję Jakuba Chuptysia, znanego youtubera występującego jako Gargamel. W  audycji usłyszymy współczesnych artystów RnB w ich spokojniejszej odsłonie. W związku z premierą nowego albumu Thundercat’a nie zabraknie utworów z tego wydawnictwa, w tym tytułowego It Is What It Is. W programie pojawią się także właśnie wydane, oparte na samplach kompozycje producenta KNXWLEDGE.​

O 15.45 jak co dzień zapraszamy nie tylko maturzystów do posłuchania kolejnego odcinka radiopowieści "Lalka" Bolesława Prusa w adaptacji Anny Borkowskiej, w doborowej obsadzie (m.in. Krzysztof Kolberger, Krzysztof Gosztyła, Ignacy Gogolewski) POSŁUCHAJ POPRZEDNICH ODCINKÓW >>>

***

mat. pras./kd

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Żonglowanie. Sprawdź, jak może ci pomóc

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 13:00
Żonglowanie jest postrzegane jako czynność, która nie przynosi żadnych korzyści dla naszego ciała i umysłu. Tymczasem dowiedziono, że ma wpływ na wzmożoną pracę mózgu i na osiąganie lepszych wyników w nauce.  
rozwiń zwiń