Kumka Olik na żywo w "Euro Scenie"

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2010 11:33
Słuchaj i oglądaj - w sobotę 24 lipca o 15:00.

24 lipca o godz. 15.00 na antenie Radia Euro – Programu Czwartego Polskiego Radia w audycji "Euro Scena" wystąpi na żywo grupa Kumka Olik. Koncert ze studia S4 Polskiego Radia będziecie też mogli obejrzeć na polskieradioeuro.pl

Gdyby nie wyjątkowe walory ich muzyki, Kumka Olik być może byliby tylko ciekawostką na młodej polskiej scenie muzycznej. Młody wiek członków grupy (do niedawna większość była niepełnoletnia) oraz fakt, że trzon zespołu tworzą synowie Stanisława Holaka – wokalisty i gitarzysty zespołu Malarze i Żołnierze, niewątpliwie intrygowały krytyków i publiczność. Swojej wydanej w 2009 roku debiutanckiej płycie grupa nadała taki sam tytuł, jaki nosił płytowy debiut zespołu ojca – "Jedynka". Całe szczęście, że ciekawostki i aluzje nie przesłoniły autentycznej wyjątkowości zespołu.

Debiutancki album spotkał się z ciepłym, wręcz entuzjastycznym przyjęciem, a Kumka Olik wystąpili na kilku prestiżowych imprezach i zdobyli szereg nagród. Wymieńmy choćby występy na Open’er Festival 2009, Off Festival 2009 oraz w Jarocinie, i nagrody w kategoriach: „Debiut roku” w plebiscycie portalu onet.pl, „Nadzieja roku” magazynu „Teraz Rock” oraz „Najważniejszy młody zespół” w rankingu portalu plejada.pl.

W 2010 roku wydali swoją drugą płytę – "Podobno nie ma już Francji". Tytuł również aluzyjny: dokładnie tak brzmi wers piosenki „Może właśnie Sybilla” grupy Madame, w której w latach 80. Śpiewał Robert Gawliński. Tak jak na debiucie odniesienia do współczesnej sceny indie-rockowej są dość czytelne, ale niekoniecznie należy traktować to jako zarzut, bo Kumka Olik to zespół, który wysoko mierzy.

Pozostaje nam trzymać kciuki za realizację ich celów i posłuchać ich koncertu w sobotę w „Euro Scenie”.

Zaprasza Marcin Majewski

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Tribute from Asia". Fryderyk Chopin w Indiach.

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2010 16:24
Galowy koncert w indyjskim mieście Pune zainaugurował obchody roku Fryderyka Chopina w Indiach. Kolejne recitale odbędą się między innymi w Delhi, Kalkucie oraz Bengaluru
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po koncercie AC/DC

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2010 00:05
rozwiń zwiń

Czytaj także

SKINNY PATRINI PO RAZ DRUGI

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2009 22:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marika w Hard Rock Cafe

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2010 09:42
Artystka promuje swój najnowszy krążek zatytułowany "Put Your Shoes On/Off".
rozwiń zwiń