Maturalne "pewniki" z matmy i Dzień Matki - Czwórka poleca się na wtorek

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 12:48
Sprawdzimy, jak zmieniło się życie mam w czasie izolacji i dowiemy się, jakie tematy i zagadnienia z dużym prawdopodobieństwem mogą pojawić się na tegorocznej maturze z matematyki. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Rawpixel.com/Shutterstock.com

NIEPRZECIETNI 1200.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Plebiscyt Nieprzeciętni 2020 - głosuj i zdobywaj nagrody! >>>

"Pierwsze słyszę" 7.00-9.00 - informacje o pierwszym Uniwersytecie, który ogłosił, że przez cały rok akademicki 2020-2021 zamierza prowadzić zdalne nauczanie. Poza tym w audycji dobra wiadomość dla fanów serialu "Rodziny Soprano" - powstał słownik, w którym znajdą się takie wyrażenia jak "gabagool" czy "Madone". Jakie jeszcze?

Stacja Nauka 12.00-13.00 - Powtórki do matury - matematyka. Omówimy maturalne "pewniki" z matematyki. Jaka tematyka i jakie typy zadań pojawiały się na arkuszach w ostatnich latach. Na co warto postawić w ostatnich kilkunastu dniach przygotowań?

ZOBACZ TAKŻE "Sen o Warszawie" dla biegaczy. Półmaraton ze startem w Czwórce >>>

TOP 17.00-19.00 - Z okazji Dnia Mamy sylwetka "matki internetowej", która w ciągu ostatnich kilku miesięcy stała się pedagogiem online, szuka przepisów na domowe obiady w necie, załatwia porady z lekarzami online, robi zakupy w sieci, proponuje swoim domownikom różne aktywności w necie i choć nigdy nie była Asem Internetu, te kilka tygodni dało jej olbrzymią wiedzę na temat zasobów Internetu.

12 cali na godzinę 19.00-20.00 - kolejna odsłona akcji wspierania przez Czwórkę Dj-ów w czasie, gdy kluby z muzyką prezentowaną na żywo pozostają zamknięte. Zapraszamy na set Dj-ki Oli Teks: miłośniczki płyt winylowych, członkini kolektywu Move Move, inicjatorki cyklu Move Mózg i rezydentki klubu Jasna 1.

Strefa Prywatna 20.00-31.00 – tydzień po 100.rocznicy urodzin Karola Wojtyły, Kuba Jamrozek zaprasza na rozmowę o relikwiach Świętego Jana Pawła 2. Brat Marian Markiewicz poznał Karola Wojtyłę, pracując jako kierowca w Polskim Kolegium Papieskim we Włoszech. Dzień przed konklawe przyszły papież poprosił go o przysługę... fryzjerską. Jak sam zaznaczył - chciał "wyglądać jakoś na konklawe". Przez lata brat Marian w tekturowym pudełku trzymał papieskie włosy, traktując je jak największy skarb. Jak pielęgnuje się relacje z papieżem? Czy Karol Wojtyła był zadowolony z "cięcia? I co dzieje się dziś z włosami, relikwiami Jana Pawła 2?

Literatura
Godz. 8.30 - W Kąciku literackim polecamy interpretację wiersza Wisławy Szymborskiej "Nic dwa razy" w wykonaniu rapera, producenta muzycznego i autora audycji muzycznych w Czwórce Numera Raza, czyli Michała Witaka.

Godz. 10.45 - "333 Popkultowe rzeczy... lata 90." - fragmenty swojej książki czyta w Czwórce Bartek Koziczyński: dziennikarz muzyczny, autor piątkowej audycji Rock Blok, autor książek o tematyce muzycznej, kulturalnej i społecznej.

Godz. 15.40 - Radiopowieść Michaiła Bułhakowa "Mistrz i Małgorzata" w reżyserii Wojciecha Markiewicza z udziałem m.in. Jerzego Treli, Jolanty Fraszyńskiej, Mariusza Bonaszewskiego, Piotra Adamczyka, Krzysztofa Wakulińskiego.
Radiopowieść zrealizowana została w Teatrze Polskiego Radia w 2002 roku.

***

mat. pras./kd

Czytaj także

Student na kwarantannie, matura 2020 i dużo dobrej muzyki - Czwórka do słuchania w czwartek

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 13:52
W czwartek sprawdzimy, na jakie udogodnienia liczyć mogą studenci przebywający na kwarantannie i co powinni wiedzieć maturzyści. A wieczorem autorska audycja muzyczna Jakuba Chuptysia, czyli Gargamela. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sporty wodne w dobie izolacji. Jak to się robi?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 15:22
- Trenujemy i staramy się patrzeć w przyszłość z optymizmem. Jest światełko w tunelu - mówili o swojej sytuacji treningowej w dobie pandemii i planach zawodowych Tomasz Czaplicki i Zofia Tuła. 
rozwiń zwiń