Pytania o czas po pandemii i relaks dla maturzystów - zostań z Czwórką w środę

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 13:33
Zamknięci w domach wydajemy mniej pieniędzy, czy ten czas nauczy nas oszczędności? Czy kultura serwowana nam teraz online zostanie z nami na dłużej? Jak ważny jest relaks maturzystów i jaka muzyka w tym pomoże? Na te pytanie odpowiemy w środę w Czwórce. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock
NIEPRZECIETNI 1200.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Plebiscyt Nieprzeciętni 2020 - głosuj i zdobywaj nagrody! >>>

"Stacja Kultura" - 10.05 - 12.00 - o godz. 11.30 muzyka do nauki – Tym razem playlistę dla maturzystów przygotował Damian Sikorski. Były powtórki z języka angielskiego, polskiego, historii, matematyki, geografii i biologii. Teraz przyszedł czas na odpoczynek i relaks, który jest bardzo ważny przed najważniejszym egzaminem w życiu, a zatem przedstawiamy playlistę relaksacyjną, która odpręży i wyciszy. Pojawiły się na niej również nowe piosenki, prawdopodobnie jeszcze nieznane, ale autor audycji Będzie Głośno znany jest z tego, że odkrywa młode talenty. Playlisty do nauki są zamieszczane na stronie Czwórki.

"Stacja Nauka" 12.00-13.00 - Powtórki do matury – język angielski. Matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym to nie tylko słuchanie i czytanie ze zrozumieniem, ale także spora część gramatyki, słowotwórstwo, transformacje zdań oraz tłumaczenie. Opowiadała o tym Magda Drzewiecka, nauczycielka j. angielskiego.

ZOBACZ TAKŻE "Sen o Warszawie" dla biegaczy. Półmaraton ze startem w Czwórce >>>

"Czat Czwórki" 15.00-17.00 - Podczas pandemii wielu wydało o wiele mniej pieniędzy niż wcześniej. Doświadczyliśmy też jak ważne są oszczędności gromadzone na czarną godzinę. Czy będziemy umieli zrezygnować z dotychczasowych luksusów bez zadłużania się? Czy pandemia będzie dla wielu z nas przyśpieszonym kursem ekonomii? Do dyskusji zapraszał Piotr Firan.                                                        

TOP 17.00-19.00 - Czy kultura online zostanie z nami na dłużej?  Nie chodzimy do teatrów, ale oglądamy je w sieci, często za darmo. Podobnie jest z filmami. Do tego dochodzą muzea, które udostępniają nam swoje zbiory w sieci. Czy po pandemii będziemy chcieli jeszcze płacić za kulturę?  Test aplikacji maturalnej - dla maturzystów zdających egzamin z historii  - aplikacja Learn World History. 

Literatura

Godz. 8.30 - W Kąciku literackim polecamy interpretację wiersza "Na zdrowie" Jana Kochanowskiego w wykonaniu rapera, producenta muzycznego i autora audycji muzycznych w Czwórce Numera Raza, czyli Michała Witaka.


Godz. 10.45"333 Popkultowe rzeczy... lata 90." - fragmenty swojej książki czyta w Czwórce Bartek Koziczyński: dziennikarz muzyczny, autor piątkowej audycji Rock Blok, autor książek o tematyce muzycznej, kulturalnej i społecznej.

Godz. 15.40 - Radiopowieść Michaiła Bułhakowa "Mistrz i Małgorzata" w reżyserii Wojciecha Markiewicza z udziałem m.in. Jerzego Treli, Jolanty Fraszyńskiej, Mariusza Bonaszewskiego, Piotra Adamczyka, Krzysztofa Wakulińskiego.
Radiopowieść zrealizowana została w Teatrze Polskiego Radia w 2002 roku.

***

mat. pras./pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pumptrack - gdzie to robić w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2020 13:00
Pumptrack to najlepsze miejsce do tego, by ćwiczyć technikę jazdy na rowerze. W tym sezonie nowe tory pumtrackowe powstały w Cieszynie i Miejscu Piastowym w województwie podkarpackim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sporty wodne w dobie izolacji. Jak to się robi?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 15:22
- Trenujemy i staramy się patrzeć w przyszłość z optymizmem. Jest światełko w tunelu - mówili o swojej sytuacji treningowej w dobie pandemii i planach zawodowych Tomasz Czaplicki i Zofia Tuła. 
rozwiń zwiń