Koncert Rosalie. i życie w kamperze - Czwórka poleca się na czwartek

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 13:41
W czwartek zaprosimy na retransmisję koncertu Rosalie., mówimy także o zawodzie pielęgniarki i sprawdzamy, jak przygotować się do wakacji w kamperze.  
Rosalie.  zaprasza na audycję Dziewczyny grają
Rosalie. zaprasza na audycję "Dziewczyny grają"Foto: Czwórka/Adrian Zając

jolokia 1200.jpg
Długi weekend? Zapraszamy na koncerty w Czwórce!

Stacja Kultura 10.00-12.00 - W cyklu Insta Kultura Ola Jasińska przejrzała profile instagramowe w poszukiwaniu najciekawszych dzieł sztuki użytkowej i sprawdziłs, czy z suszarek do rąk może powstać dzieło sztuki.

Dajesz radę 14.00-15.00 - Z zawodu jestem… pielęgniarką. Zawód ten jest bardzo trudny i wymagający nie tylko w czasie pandemii. Bez pielęgniarek i pielęgniarzy funkcjonowanie szpitali i innych instytucji służby zdrowia nie byłoby możliwe. Na kandydatów do tej pracy czekają trudne studia i praktyki, długie godziny pracy, ale też... niskie zarobki. Dlaczego więc zdecydowali się na tę pracę? W czym znajdują do niej motywację? ​Na pytania odpowiadała Alina Kaczor, pielęgniarka z powołania.

TOP 17.00-19.00 - W cyklu "Po drodze" zastanowimy się nad wakacjami na kółkach: kamperem na wakacje - ile to kosztuje, czy jest to tańsza alternatywa dla wypoczynku w hotelu?

Nocne cz@ty 21.00-22.00 - jak wyglądają obchody  Bożego Ciała na świecie i czy trwają tylko jeden dzień? Jak w tym roku wyglądały procesje w Polsce i jak przeżywamy to święto w czasie pandemii? Na audycję zaprasza Agnieszka Łysko-Kozłowska.

Retransmisja koncertu Rosalie. w audycji "Dziewczyny grają" godz. 19.00. W 2017 roku zahipnotyzowała nas aksamitnym głosem połączonym z nowoczesną, soulową elektroniką. W 2018 wydała debiutancką płytę "Flashback" i już nikt nie miał wątpliwości, że oto na naszej scenie pojawiła się wyjątkowo charakterna dziewczyna. Dziś jest pierwszą kobietę w polskiej filii wytwórni Def Jam, a jej drugi album "IDeal" to mocny kandydat to tytułu jednej z najlepszych płyt 2020 roku. W czwartek 11.06 przypomnimy Wam jak trzy lata temu Rosalie. zadebiutowała na Czwartej Scenie Czwórki na Festiwalu Up To Date w Białymstoku. Takim nagraniem nie mogliśmy się z Wami nie podzielić.

Literatura

Godz. 8.30 - W Kąciku literackim polecamy interpretację wiersza "Małpa w kąpieli" Aleksandra  Fredry w wykonaniu RAU-a, czyli Tomasza Rałowskiego, rapera, producenta muzycznego i autora RAUdycji w Czwórce (środy 19.00-20.00).

Godz. 8.35 - W cyklu "Książka w Czwórce" wybrane fragmenty "W pierścieniu ognia" Suzanne Collins przeczyta Anna Dereszowska.

W programie także o godz. 10.45 - "333 popkultowe rzeczy... lata 90." - fragmenty swojej książki czyta w Czwórce Bartek Koziczyński, dziennikarz muzyczny, autor piątkowej audycji Rock Blok, autor książek o tematyce muzycznej, kulturalnej i społecznej. 

Godz. 15.40 - radiopowieść Michaiła Bułhakowa "Mistrz i Małgorzata" w reżyserii Wojciecha Markiewicza z udziałem m.in. Jerzego Treli, Jolanty Fraszyńskiej, Mariusza Bonaszewskiego, Piotra Adamczyka, Krzysztofa Wakulińskiego. 

***

mat. pras./kd


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kalwi&Remi u Kacpra Ponichtery. "Nasza muzyka broni się sama"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 22:01
Kalwi&Remi to niekwestionowani liderzy rodzimej sceny muzyki elektronicznej, autorzy m.in. "Explosion", czyli hymnu polskiego clubbingu. Utwór znalazł się na oficjalnej ścieżce dźwiękowej polskiego kandydata do Oscara - "Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wydaj płytę z Będzie Głośno". Zgłoś swój zespół i wydaj z nami płytę!

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 11:16
Czwórka poszukuje młodych muzyków, którym wyda debiutancki album w ramach audycji "Będzie Głośno!". Jedyne warunki? Należy mieć gotowy, nagrany materiał na płytę i nie posiadać kontraktu wytwórnią muzyczną. Chętni mogą się zgłaszać od 5 czerwca do 17 lipca 2020 roku.
rozwiń zwiń