Powstańcze historie i muzyczny klimat - spędź niedzielę z Czwórką

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 16:10
Zaprosimy do Kątów Rybackich na Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim, sprawdzimy, co słychać na Youtube i dowiemy się, co jedzono podczas Powstania Warszawskiego. Będzie także moc dobrej muzyki. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/hurricanehank

Ratownictwo morskie 1200.jpg
Jesteśmy w Kątach Rybackich na Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Morskim

Lato z Czwórką - w niedzielę drugi dzień Mistrzostw Polski w Ratownictwie Morskim Rescue Heroes w Kątach Rybackich - najważniejszej imprezy sportowego ratownictwa wodnego rozgrywanej w sezonie letnim. Na plaży w Kątach Rybackich będzie można spotkać dziennikarzy Czwórki - Patryka Kuniszewicza i Mateusza Kulika. Relacji antenowych słuchajcie w niedzielę o godz. 11.15, 13.00, 13.45 i 15.00.

Tędy po trendy 9.00-11.00 - gościem audycji będzie autor kanału na youtube "Powojnie", który opowie o filmie dokumentalnym o Powstańcu Warszawskim - premiera 31 lipca.

Sztuka jedzenia 13.00 - 14.00 - 63 dni Powstania Warszawskiego to walka z wrogiem, ale też codzienna walka o włożenie do ust choćby najmniejszej porcji. Powstańcze menu to prawdziwy szczyt pomysłowości. Jak mówili powstańcy: były różne zupki albo kluski, których rozbiór na czynniki pierwsze mógł oszołomić pomysłowością, choć czasem też odebrać apetyt. O "kuchni powstańczej" porozmawiamy z Aleksandrą Zaprutko-Janicką, autorką książki "Okupacja od kuchni".

Funkadelia 17.00-19.00 - letnia selekcja nagrań amerykańskiej jazzfunkowo-dyskotekowej grupy Pleasure z przełomu lat 70 i 80 i nowy, tym razem kobiecy odcinek kompilacyjnej serii "Too Slow To Disco", a także hiphopowo-soulowa ekipa Soul Inscribed z Nowego Jorku. Zaprasza Marcin Hubert „Harper”.

***

mat. pras./kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka literatura youtube