"Był sobie numer". Rysy w muzyce

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 14:00
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały ulubione utwory słuchaczy Czwórki. 
Duet RYSY z Justyną Święs
Duet RYSY z Justyną ŚwięsFoto: mat. promocyjne

W ubiegym roku duet Rysy zapowiedział powrót na scenę oraz nową płytę. Zanim ukaże się ich drugi krążek Ula Kaczyńska sprawdzi, jaka historia kryje się za piosenką "Przyjmij brak" duetu Rysy z ich debiutanckiego albumu.

Sprawdź także:

Wiadomość o Rysach obiegła internet na początku 2015 roku. W wakacje ukazał się debiutancki album duetu pt.: "Traveler". Szybko stało się jasne, że to jedno z najważniejszych wydawnictw w polskiej elektronice w drugiej dekadzie XXI wieku. - Konsekwentnie szukaliśmy właściwych ludzi, odpowiednich rozwiązań. Kiedy narodziły się Rysy, rzuciliśmy wszystko dla tego projektu - wspominali w wywiadzie dla Czwórki muzycy Łukasz Stachurko i Wojtek Urbański. Do współpracy zaprosili m.in. debiutujących wówczas Justynę Święs oraz Piotra Ziołę. 

Posłuchaj:

Jednym z największych przebojów Rys był utwór "Przyjmij brak". Jak po latach Łukasz Stachurko, Justyna Święs, Wojtek Urbański i Piotr Zioła wspominają moment powstania tej kompozycji? Czy "Przyjmij brak" to piosenka terapeutyczna? Jak niepozorne intro stało się wielkim przebojem? I co z elektroniczną kompozycją mają wspólnego gitarowe riffy?

*** 

Na "Muzyczny Lunch" zapraszamy w czwartek (14.01) po godz. 13.00.

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka elektroniczna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ferie w Czwórce. Massive Attack z "Blue Lines" - to prekursorzy trip-hopu

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 08:05
Pierwsze pomysły na nagrania tej grupy powstały już w latach 80. ubiegłego stulecia. Jednak dopiero w 1990 nastąpił przełom, muzycy spotkali się w studiu i rok później powstał "Blue Lines", czyli album, który rozpoczął erę trip-hopu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ferie w Czwórce. The Avalanches z "Since I Left You" - muzyka, którą warto znać

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 08:05
Debiut The Avalanches ukazał się w 2000 roku. - Dziś jest dowodem, że można stworzyć całą płytę bazując na niewielkich fragmentach cudzych nagrań i wciąż być przy tym oryginalnym - mówił Norbert "Bert" Borzym.
rozwiń zwiń