Midsommar i Ola Budzyńska - czy będzie o nich głośno?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2022 21:15
Wymarzony soundtrack do dusznego, sierpniowego popołudnia i art-pop w kobiecym wydaniu. W najbliższej odsłonie audycji zaprezentują się Ola Budzyńska i zespół Midsommar.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Edgars Felders/Shutterstock.com

Po godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z Aleksandrą Budzyńską - absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej im. Emila Młynarskiego w Warszawie, która od najmłodszych lat związana z muzyką. W swoich utworach stara się łączyć zarówno klasyczne jak i elektroniczne brzmienia. Łączy analogowe instrumenty z syntezatorami i różnymi efektami. Jej muzykę można przyporządkować do nurtu art-pop z elementami electro-jazzu. Aleksandra jest także wokalistką zespołu Ljos.

W drugiej godzinie w Czwórce zagości Midsommar - zespół z Warszawy, o krótkim stażu, ale szerokich horyzontach i polska odpowiedź na nieoczekiwany powrót muzyki shoegaze i dream-pop. Ich debiutancka EP-ka "The Dream We Had" wydana jesienią 2021 roku stała się mini-viralem w polskim niezalu, swoim melancholijnym klimatem przypominając o twórczości Cocteau Twins, Slowdive i atmosferze serialu Twin Peaks. Jeśli tęsknisz za słodkimi ścianami przesteru i eterycznym wokalem, Midsommar to właściwy adres. Fani zespołu nie mają wątpliwości, że wszystko w tym projekcie zostało dokładnie zaplanowane - od nazwy budzącej skojarzenia z niemalże kultowym w wielu kręgach filmem Ari Astera, przez odpowiadające jej brzmienie, łączące w sobie dream popową delikatność z shoegazowym, szorstkim przesterem. O występie zespołu na OFF Festivalu, dalszych planach artystycznych i koncertowych opowie człowiek z Midsommar, czyli Karol Grabias.

___

Będzie głośno! – pod takim hasłem Czwórka promuje młodych, zdolnych, polskich muzyków niemających jeszcze kontraktu z żadną wytwórnią. Jest to program, który umożliwia nieznanym muzykom bezpośredni kontakt z radiem, a poprzez audycję pod tytułem "Będzie Głośno!" i listę przebojów dociera do słuchaczy. Aby znaleźć się w audycji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie radiowej Czwórki. 

***

Na audycję Będzie głośno! zapraszamy w piątek (12.08) po godz. 18.05. Program poprowadzi Adam Smolarek.

kul

Czytaj także

Basowe brzmienia, zabawa słowem. Oto Sofie Szklarska

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2022 16:20
Ma 21 lat, śpiewa, pisze teksty, komponuje i produkuje swoje utwory. - Lubię Mery Spolsky, jestem fanką Sevdalizy. Podobają mi się niskie, basowe brzmienia i utwory, które mają przestrzeń - opowiada Sofie Szklarska. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Thekayetan: chciałbym, żeby moje piosenki towarzyszyły wspomnieniom

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2022 12:00
- Jestem szczęściarzem, bo mam przywilej, że mogę realizować się muzycznie, mogę spełniać swoje marzenia i jeszcze robić to wszystko na własnych zasadach - opowiada thekayetan, nowa postać na polskiej scenie muzycznej i artysta, który właśnie nagrał piosenkę z Mery Spolsky. 
rozwiń zwiń