"Od Ujścia do Źródła". Koncert: L.U.C & Rebel Babel Ensemble

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 13:23
Houseboaty, Gdańsk z kajaka, wiślane trasy rowerowe, rejs kulturalny po Wiśle - to 9 czerwca były tylko niektóre atrakcje i tematy Czwórkowych audycji prosto z Gdańska. Po nich odbył się specjalny koncert w wykonaniu formacji L.U.C & Rebel Babel Ensemble.
Audio
  • Rozmowa Kuby Marcinowicza z gośćmi w ramach akcji "Od Ujścia do Źródła" (Od Ujścia do Źródła/Czwórka)
  • "Od Ujścia do Źródła". Koncert: L.U.C & Rebel Babel Ensemble (Od Ujścia do Źródła/Czwórka)
Koncert w plenerowym studiu Czwórki
Koncert w plenerowym studiu CzwórkiFoto: Marta Hoppe/Czwórka

Radiowa Czwórka z okazji Roku Wisły zaprasza na letni cykl audycji i koncertów plenerowych. Akcja "Od Ujścia do Źródła" ma na celu promocję naturalnego i turystycznego obszaru "Królowej Polskich Rzek" oraz miast wykorzystujących jej dziedzictwo. Pierwszy przystanek miał miejsce 9 czerwca w Gdańsku, gdzie goście audycji opowiadali o nadwiślańskich atrakcjach. Gwiazdą wieczoru był L.U.C & Rebel Babel Ensemble.

Zaproszenia na specjalną audycję plenerową przyjęli też: prof. Jan Marcin Węsławski, kierownik Zakładu Ekologii Morza Instytutu Oceanologii PAN w Sopocie i prof. Waldemar Ossowski, dyrektor Muzeum Historii Miasta Gdańska. Mówiliśmy także o tym, czym są "houseboaty", przedstawiliśmy Gdańsk z kajaka i Wiślane trasy rowerowe, a na rejs kulturalny po Wiśle zabrała słuchaczy Violetta Seremak z Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku.

Od godz. 20.00 słuchaczy i publiczność w klubie rozgrzewali didżeje od lat związani z Czwórką. Jako pierwszy zagrał Dj’a Bert, dziennikarz muzyczny Czwórki, producent i remikser, znany z projektów Last Robots i Boogie Mafia, od niedawna działający pod szyldem Holiday 80. Następny na scenie był DJ Harper, na co dzień prowadzący Czwórkowe audycje "Basstion" oraz niedzielną "Funkadelię" - specjalista od breakbeatowo-garage’owych brzmień, również autor licznych kompilacji z muzyką elektroniczną.

A od godz. 21.00 odbył się koncert formacji L.U.C & Rebel Babel Ensemble - kolektywu założonego przez kompozytora Jana Feat’a, rapera i performera L.U.C’a oraz aranżera Adama Lepkę. Międzynarodowa, wielojęzykowa orkiestra dęta - jak sami siebie przedstawiają - to platforma amatorów i zawodowych kompozytorów z różnych regionów Europy, których założeniem jest kreowanie dialogu, łączenie kultur i stylistyk. Koncert prowadził Kuba Marcinowicz.

Całość transmitowana była na antenie Czwórki. Nagrania są dostępne na Czwórkowym Facebooku i stronie internetowej Czwórki.

W ramach akcji "Od Ujścia do Źródła" Czwórka planuje latem zorganizować jeszcze dwa podobne wydarzenia: 7 lipca w Warszawie (Cud nad Wisłą) oraz 14 sierpnia w Krakowie (Forum Przestrzenie). Projekt jest współfinansowany przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizulany (FINA).

Zobacz więcej Koncerty w Czwórce <<<

***

Zapraszamy!

mat. pras./kd/jsz

L.U.C czyli Łukasz Rostkowski w Czwórce/fot. Czwórka L.U.C czyli Łukasz Rostkowski w Czwórce/fot. Czwórka
Czytaj także

Bajzel na scenie Czwórki! Posłuchaj koncertu

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2017 10:40
Znany muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów - Bajzel był kolejnym artystą, który wystąpił na scenie koncertowej Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Girls On Fire - ten koncert to ogień!

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 19:00
Na koncercie w Czwórce zespół Girls On Fire zaprezentował materiał ze swojej debiutanckiej płyty pt. "Siła kobiet".
rozwiń zwiń
Czytaj także

#NightLiveSesssion - druga odsłona z Oly.

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 10:16
Druga odsłona #NightLiveSession przy zgaszonym świetle należała do Oly. - czyli Oli Komsty, której towarzyszył instrumentalista Andrzej Konieczny. Posłuchaliśmy kilku jej własnych utworów w wersji akustycznej oraz specjalnie przygotowanego coveru Arcade Fire "The Suburbs".
rozwiń zwiń