"Kronika wypadków miłosnych" - czytaliśmy ją w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 06:30
Przez cały listopad w Czwórce można było słuchać "Kroniki wypadków miłosnych". Powieść Tadeusza Konwickiego w adaptacji Teatru Polskiego Radia czytał Grzegorz Kwiecień, aktor Teatru Narodowego w Warszawie.
Grzegorz Kwiecień
Grzegorz KwiecieńFoto: Polskie Radio

Piotr Bajtlik 1200.jpg
"Proces" Franza Kafki w interpretacji Piotra Bajtlika

Powieść Tadeusza Konwickiego "Kronika wypadków miłosnych" to wzruszający melodramat. Historia pary maturzystów i ich pierwszego wielkiego uczucia, umiejscowiona latem 1939 roku na Litwie, jest nostalgiczna, choć niepozbawiona pikanterii i humoru.

"Kronikę" spopularyzował film Andrzeja Wajdy, którego premiera odbyła się w 1986 roku. W Czwórce będzie można było wysłuchać adaptacji Teatru Polskiego Radia, którą zaprezentował Grzegorz Kwiecień.

POSŁUCHAJ WIĘCEJ Radiopowieść w Czwórce >>>


stenka danuta_3207 1200.jpg
Danuta Stenka czyta Agathę Christie w Czwórce

Kwadrans przed godz. 11.00 w Czwórce można było usłyszeć znane powieść w interpretacji najlepszych polskich aktorów. Do tej pory były to m.in. "Bajki Robotów" Stanisława Lema czy opowiadanie "Panny z Wilka" Jarosława Iwaszkiewicza.

Słuchaj także:

***

mat. pras./kd/pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka literatura
Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń