Korona Gór Polskich. Zdobądź jej szczyty… biegiem

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2016 09:00
- To 28 górskich szczytów, które już zostały zdobyte biegiem. Naszym celem jest ustalić najbardziej efektowne szlaki - mówiła w Czwórce Viola Piotrovskaya, współorganizatorka projektu "Korona Gór Polskich".
Audio
  • Viola Piotrovskaya opowiada o biegowej pasji i zdobywaniu Korony Gór Polskich (4. Bieg/Czwórka)
Team Korony Gór Polskich szuka najpiękniejszych i najciekawszysch tras m.in. w Tatrach. Na zdjęciu widok na Czarny Staw pod Rysami
Team "Korony Gór Polskich" szuka najpiękniejszych i najciekawszysch tras m.in. w Tatrach. Na zdjęciu widok na Czarny Staw pod RysamiFoto: Pixabay.com/Public Domain

Koncepcja "Korony.." powstała w latach 90. Jej trasa przebiega od Tarnicy w Bieszczadach, przez Rysy w Tatrach i Łysicę w Górach Świętokrzyskich. Zdobywano ją już biegiem i na rowerze. Chodzi o to, by ustalić jak najlepszy czas, zarówno w biegu na szczyt, jak i z powrotem. - Nasza ekipa była już w środkowych Sudetach, zdobyliśmy dotychczas 5 szczytów - mówiła Piotrovskaya. - Osobiście wolę "techniczne trasy", takie, na których można poskakać po kamieniach.

Piotrovskaya biega wraz z Kamilem Leśniakiem, oboje to zawodnicy Teamu Inov-8. W Czwórce biegaczka opowiadała o przygotowaniach do zdobywania kolejnych szczytów. Zdradziła także, jak wygląda jej życie prywatne po tym, jak rzuciła pracę w korporacji, by poświęcić się bieganiu po górach i opowiadała o ustanowionych przez siebie rekordach.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Goście: Viola Piotrovskaya (biegaczka, współorganizatorka projektu "Korona Gór Polskich")

Data emisji: 3.04.2015

Godzina emisji: 12.00

kd/kul


Czytaj także

Triathlon zimą - jak trenować mądrze o każdej porze roku?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 10:13
Triathlon to sport, w którym czas najintensywniejszych przygotowań przypada na okres deszczowej jesieni i mroźnej zimy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wings For Life - bieg, który jednoczy sportowców

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2016 14:48
Wings For Life World Run to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także sposób, by nieść pomoc innym. Podczas obu dotychczasowych edycji imprezy zebrano łącznie ponad 7 mln euro na badania nad urazami rdzenia kręgowego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bartłomiej Trela biegiem przez Hong Kong

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 16:00
Ultramaratończyk i miłośnik gór Bartłomiej Trela realizuje dwa ambitne projekty. Zdobywa puchar świata ultramaratonów i Koronę Ziemi, czyli najwyższe szczyty wszystkich kontynentów.
rozwiń zwiń