Triathlon zimą - jak trenować mądrze o każdej porze roku?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 10:13
Triathlon to sport, w którym czas najintensywniejszych przygotowań przypada na okres deszczowej jesieni i mroźnej zimy.
Audio
  • Katarzyna Bobińska tłumaczy, jak trenować mądrze i bez uszczerbku na zdrowiu zimą? (4. Bieg/Czwórka)
W programie podkreślaliśmy także, by - trenując - nie wybierać tras, na których jest duże zagęszczenie aut
W programie podkreślaliśmy także, by - trenując - nie wybierać tras, na których jest duże zagęszczenie autFoto: Glow Images/East News

Jak przyznaje Katarzyna Bobińska, triathlonistka i pasjonatka sportu, mrozy są dokuczliwe dla organizmu i do treningu w zimowych warunkach należy się właściwie przygotować. - Trzeba chronić twarz, używając odpowiednich kremów i zadbać o dłonie, które marzną najszybciej - poleca sportsmenka i przyznaje, że jeśli chcemy intensywnie trenować jazdę na rowerze, warto uważać na… stopy. - Są odpowiednie nakładki na buty, które dodatkowo ogrzeją stopy, a także specjalne skarpetki, które uchronią nas m.in. przed zapaleniem żył.

W programie rozmawialiśmy także o tym, w które zakątki świata warto przenieść swoje sesje treningowe i dlaczego Polscy sportowcy najchętniej odwiedzają zimą południowe regiony Europy nie tylko po to, by pływać, a Bobińska tłumaczyła, jak przygotować swój sprzęt, jeśli chcemy zostać w mroźnej Polsce.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Katarzyna Bobińska (triathlonistka i pasjonatka sportu)

Data emisji: 3.01.2015

Godzina emisji: 12.00

kd/mc

Czytaj także

Triathlon - sport, który rozwija całe ciało

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 17:20
W najbliższej audycji porozmawiamy o triathlonie, czyli dyscyplinie, która łączy w sobie pływanie, bieganie i jazdę na rowerze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak się rozciągać? "Tylko na rozgrzane mięśnie"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2015 14:00
Jedna szkoła mówi, że przed, druga, że po. Instruktorka stechingu Kamila Karpińska tłumaczy, kiedy i jak się rozciągać, żeby nie zrobić sobie krzywdy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chcesz startować w ultramaratonie? "Wyznaczaj sobie cele"

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2016 17:25
Trener biegania Piotr Bętkowski planuje podróż do Australii, by w maju wziąć udział w Ultra Trial World Series, czyli, jak mówił "nieoficjalnych mistrzostwach świata w biegach długich". W Czwórce tłumaczył, jak przygotować się do takiego startu.
rozwiń zwiń