Góry dla początkujących. Co musisz wiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2016 15:00
- Jedzenie, woda, odpowiednia odzież i buty oraz naładowany telefon to najważniejsze elementy letniego ekwipunku piechura - mówi blogerka i maniaczka górołaz Gosia Nowakowska.
Audio
  • Jak przygotować się do górskiej wędrówki? (4 bieg/Czwórka)
W audycji znajdziecie m.in. garść porad jak się nie zagubić w polskich górach, jak rozpocząć swoją przygodę z górską wędrówką i jak się do niej przygotować (zdj. ilustracyjne)
W audycji znajdziecie m.in. garść porad jak się nie zagubić w polskich górach, jak rozpocząć swoją przygodę z górską wędrówką i jak się do niej przygotować (zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay/Unsplash/dom. publiczna

Ważna jest także odpowiednia kondycja. - Dla kogoś, kto całe dnie spędza za biurkiem może to być wyzwanie, dlatego na kilka miesięcy przed planowaną wyprawą proponuję zrezygnować z jeżdżenia windą, robić dłuższe spacery z psem, trochę pobiegać - mówi gość Czwórki. - Potem już na szlaku organizm nam się odwdzięczy - dodaje.

Gosia Nowakowska opowiada też o tatrzańskich szlagierach, czyli najpiękniejszych szlakach. Od którego powinni zacząć początkujący i o czym koniecznie muszą pamiętać - dwowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Rydel Gosia Nowakowska (autorka bloga "Ruda z wyboru")

Data emisji: 17.07.2015

Godzina emisji: 10.00

kul/bch


Czytaj także

Baśnie w drodze. Pomysł na niebanalne wakacje

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2016 18:40
- Wybieram się w podróż wzdłuż łuku Karpat i szukam tych, którzy chcieliby dołączyć do wędrującej trupy rowerowej szukającej baśni - zapowiada Michał Tragarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rajd Wenecja - Pekin. Dla poszukiwaczy końca świata

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 12:40
- Krótkie podróże nie mają sensu. Wypad na 10 dni jest co najwyżej po to, żeby się zdziwić. Żeby zrozumieć, potrzeba więcej czasu - tłumaczy podróżnik Przemysław Oberżyświat Osuchowski.
rozwiń zwiń