Fitness medyczny - aktywność na receptę

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2016 14:27
Jeśli wydaje ci się, że nadciśnienie tętnicze, cukrzyca czy depresja to przeciwwskazania do uprawiania sportu, to jesteś w błędzie. Fitness medyczny to droga by odstawić niektóre leki.
Audio
  • Dr Anna Plucik–Mrożek, specjalista chorób wewnętrznych i trenerka Małgorzata Perl opowiadają o fitnessie medycznym (4 bieg/Czwórka)
Sport pomaga w walce z chorobą
Sport pomaga w walce z chorobąFoto: Glow Images/East News

Wielu pasjonatów rezygnuje ze sportu, bo dopada ich jakaś choroba. Tymczasem trenerka Małgorzata Perl i dr Anna Plucik-Mrożek, specjalista chorób wewnętrznych, pokazują, że jest inaczej.

- Fitness medyczny to aktywność fizyczna na receptę, aktywność dla osób z chorobami przewlekłymi - mówi Małgorzata Perl. - To nie rehabilitacja, ale bardziej ogólne, holistyczne podejście do człowieka - dodaje.

Czwórkowi goście pokazują, że sport może pomóc w odstawieniu niektórych leków. Zwracają też uwagę, że osoba chorująca przed wyznaczeniem programu treningowego trafia na konsultacje do lekarza i na testy sprawnościowe. Ten układa plan trzymając się ściśle zaleceń medycznych. W Czwórce zdradzamy też, dlaczego uprawianie sportu jest tak ważne przy walce z depresją.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Goście: dr Anna Plucik–Mrożek i trenerka Małgorzata Perl

Data emisji: 25.09.2016

Godzina emisji: 10.10

pj/jsz

Czytaj także

Sport i muzyka. Czego słuchać, by lepiej ćwiczyć?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2016 15:00
- W przypadku jazdy na rowerze każdą muzykę przeliczamy na ilość obrotów - tłumaczy dziennikarz Czwórki i instruktor zajęć grupowych Piotr Galus. - Wolniejszy podkład przyda nam się do jazdy po płaskim terenie, a do podjazdów polecam house.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamień jazdę autem na zdrowy tryb życia

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 13:03
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, czyli Mobility Week to akcja społeczna, nakłaniająca do porzucenia na tydzień samochodu i do jazdy na rowerze. Ile dzięki temu zaoszczędzimy pieniędzy, a ile stracimy kalorii?
rozwiń zwiń