X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bieganie po biegunie. "Zamarzły mi nawet oczy"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2017 15:20
- Wieczorem, tuż przed planowanym startem, organizatorzy zaserwowali nam rosyjską kolację złożoną z kapusty kiszonej, śledzia i ziemniaków. Potem okazało się, że mamy właśnie okienko pogodowe i startujemy za dwie i pół godziny - wspomina Piotr Suchenia, zwycięzca maratonu na Biegunie Północnym.
Audio
  • Piotr Suchenia o tym, jak biegiem zdobył Biegun Północny (4 bieg/Czwórka)
Piotr Suchenia na Biegunie Północnym
Piotr Suchenia na Biegunie PółnocnymFoto: Piotr Suchenia/mat. prywatne

Piotr Suchenia Udział w North Pole Marathon jest dużym wysiłkiem... dla portfela. Kiedy startowałem, wpisowe wynosiło 11 tysięcy 900 euro

Ze względu na warunki, w których się odbywa, North Pole Marathon uznawany jest za najcięższy maraton świata. - Przez cztery godziny biegłem po polu pokrytym zamarzniętym śniegiem, przy temperaturze odczuwalnej minus 50 stopni. Trasę wytyczały chorągiewki, a organizator ostrzegał przed misiami polarnymi - opowiada gość Czwórki.

Na metę dotarł po 4 godzinach, 6 minutach i 34 sekundach. -  Na twarzy miałem skorupę lodową. Zamarzły mi włosy, wąsy, brwi, kąciki oczu. Byłem sponiewierany, ale spełniony - dodaje Suchenia.

Piotr Suchenia mówi także o tym, jak na Kaszubach przygotowywał się do zdobycia bieguna, skąd wzięli się ci, którzy mu źle życzyli i co na trasie maratonu robiła beczka w lodzie.

Piotr Suchenia Po wylądowaniu na biegunie pierwsze, co czujesz, to przejmujący chłód. Jest tak zimno, że chłodnia w supermarkecie wydaje ci się tropikalną wyspą  

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Gość: Piotr Suchenia (biegacz długodystansowy, trener)

Data emisji: 28.05.2017

Godzina emisji: 10.10

kul/ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak