Biegi noworoczne. Jak dobrze wystartować w Nowy Rok?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2017 15:00
- Pomysł na biegi noworoczne zrodził się w głowie samych biegaczy. To oni nam podpowiedzieli, żeby zorganizować taką imprezę już 1 stycznia - śmieje się Daniel Nowak, organizator czwartego Biegu Noworocznego w Warszawie.
Audio
  • O najciekawszych biegach noworocznych i związkach chemicznych, które tworzą się dzięki bieganiu (4 bieg/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/dom. publiczna/Pilith

Pierwsza edycja Biegu Noworocznego organizowanego przez Małgorzatę i Daniela Nowaków przyciągnęła dwustu chętnych. - Zdarza się, że uczestniczki pojawiają się na starcie w balowych sukienkach i sylwestrowych przebraniach. Są serpentyny, balony, a nawet choinkowe bombki - opowiadają goście Czwórki i zgodnie przyznają, że taki bieg to jeden z najlepszych sposobów na dobre rozpoczęcie kolejnego roku. Gdzie organizowane są Biegi Noworoczne i co zrobić, żeby w nich wystartować - o tym m.in. w rozmowie z naszymi gośćmi.

Natomiast w materiale Justyny Tylczyńskiej rozmowa z trenerem Dorianem Łomżą o tym, co dzieje się w organizmie człowieka, kiedy zaczyna biegać.


Małgorzata i Daniel Nowakowie oraz Piotr Galus Małgorzata i Daniel Nowakowie oraz Piotr Galus

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Goście: Małgorzata i Daniel Nowak (organizatorzy Biegu Noworocznego w Warszawie)

Data emisji: 31.12.2017

Godzina emisji: 10.15

kul/iwo


Czytaj także

Bieganie po biegunie. "Zamarzły mi nawet oczy"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2017 15:20
- Wieczorem, tuż przed planowanym startem, organizatorzy zaserwowali nam rosyjską kolację złożoną z kapusty kiszonej, śledzia i ziemniaków. Potem okazało się, że mamy właśnie okienko pogodowe i startujemy za dwie i pół godziny - wspomina Piotr Suchenia, zwycięzca maratonu na Biegunie Północnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aerobic capacity. "W tym biegu liczy się równe tempo"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 12:12
- W aerobic capacity biegasz tak, jak na co dzień, inna jest jednak metodyka treningowa. To trening interwałowy, podczas którego pracuje całe ciało - opowiadał instruktor tej dyscypliny Andrzej Bogdał.
rozwiń zwiń