Aerobic capacity. "W tym biegu liczy się równe tempo"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 12:12
- W aerobic capacity biegasz tak, jak na co dzień, inna jest jednak metodyka treningowa. To trening interwałowy, podczas którego pracuje całe ciało - opowiadał instruktor tej dyscypliny Andrzej Bogdał.
Audio
  • O metodzie treningowej aerobic capacity opowiada jej trener Andrzej Bogdał (4. Bieg/Czwórka)
Andrzej Bogdał i Piotr Galus w Czwórce
Andrzej Bogdał i Piotr Galus w CzwórceFoto: Czwórka
nartorolki 1200x660.jpg
Narciarstwo biegowe latem? Sprawdź nartorolki!

Jak podkreślał ekspert, to treningi skuteczne, ale jednoczesnie obciążające dla organizmu, dlatego wykonujemy je dwa razy w tygodniu. - Bazujemy na równym tempie biegu i czasie trwania treningu, który trwa 20-30 min. W zależności od naszej kondycji i przygotowania - mówił Andrzej Bogdał. Jak tłumaczył, aerobic capacity to treningi dla wszystkich. - Jeśli na bieżni mamy do pokonania 10x400 m z 40-sekundowymi przerwami, osoba mocniejsza po prostu będzie biegła szybciej. Najważniejsze jest, by utrzymać jedno tempo - mówił gość Piotra Galusa.

Tłumaczył także, co daje nam bieganie przez określony czas w tym samym czasie, jak sprawdzić poziom swojego zaawansowania i dobrać tempo biegu idealne dla siebie, ale także, jak regenerować się po tak intensywnym wysiłku. A na treningu, by sprawdzić, czym w praktyce jest aerobic capacity była reporterka Czwórki Justyna Tylczyńska.

suchenia 1200.jpg
Bieganie po biegunie. "Zamarzły mi nawet oczy"

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Andrzej Bogdał (instruktor biegowy metodą aerobic capacity)

Data emisji: 18.06.2017

Godzina emisji: 10.07

kd/jsz

Czytaj także

Barbell Brothers: facetem jest się w głowie

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 15:00
- Niezaradnym życiowo, rozpieszczonym i przekonanym, że wszystko im się należy, chłopcom chcemy pokazać, że jest alternatywa i że mogą stać się mężczyznami - przekonują członkowie zespołu Barbell Brothers.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kettlebells. Jak zostać mistrzem w tym sporcie?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2017 15:55
Czwórka wybrała się do Nadarzyna, by wziąć udział w zawodach dla miłośników ćwiczeń z kettlami: Mistrzostwach Polski Pierwszego Kroku i Kettlebells Warsaw Cup. Sprawdziliśmy też m.in., jak skutecznie trenować z kettlami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spartan Race. Wyścig dla gladiatorów biegania

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2017 11:30
To sport, społeczność i filozofia. - Ten bieg jest jak życie. Nigdy nie wiesz, czego się spodziewać. Nie znasz rozstawienia przeszkód, nie masz pewności, jakie one będą rodzaju - opowiada Łukasz Łyczkowski, uczestnik zawodów Spartan Race. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

The Colour Run - najszczęśliwsze 5 kilometrów na świecie

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2017 13:44
Cykl The Colour Run to ponad 300 imprez biegowych organizowanych w ponad 50 państwach na świecie. - W tych zawodach najważniejszy jest fun i to, że nie musimy się ścigać. Możemy przebiec, przejść albo przetańczyć całą trasę - mówiła Sandra Gruszczyńska, współorganizatorka biegu w Polsce.
rozwiń zwiń