Bieg po Nowe Życie - przeszczep to nowy początek

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2018 12:47
13. Bieg po Nowe Życie to wielkie spotkanie osób po przeszczepie i osobowości ze świata teatru, filmu, sceny muzycznej, kabaretowej, dziennikarzy i sportowców, wszystkich tych, którym wsparcie idei biegu jest szczególnie bliskie. 
Audio
  • Bieg po Nowe Życie - o 13. odsłonie imprezy opowiadają Czwórkowi goście (4 bieg/Czwórka)
Jarosław Jakimowicz, Damian Królewicz, Tomasz Furtak  Bieg po Nowe Życie i Piotr Galus
Jarosław Jakimowicz, Damian Królewicz, Tomasz Furtak – "Bieg po Nowe Życie" i Piotr GalusFoto: Magdalena Żelazowska/Czwórka

Jarek Jakimowicz naście lat temu oddał fragment swojej wątroby siedmiomiesięcznemu synowi. Damian Królewicz, dostał nowy organ, dzięki czemu udało mu się ukończyć studia na AWF, pracować i trenować. - Im więcej się mówi o przeszczepach, im więcej osób się o tym dowiaduje, to zmienia się podejście do transplantologii - mówi Damian Królewicz. - Jedyne co dla mnie zmieniło się po przeszczepie to to, że codziennie muszę przyjmować leki. 

Jarek Jakimowicz przekonuje, że nie warto zawsze sprawdzać, czy możemy pomóc. - W moim przypadku okazało się, że moja "styrana" wątroba nadaje się dla niemowlaka - mówi aktor. 

Na starcie biegu stanie 80 sztafet. Każda po 3 osoby: jedna znana, jedna po przeszczepie i jedna będąca przedstawicielem partnera "Biegu po Nowe Życie". Tomasz Furtak podkreśla symboliczny charakter biegu, choć zdaje sobie sprawę jaką adrenalinę wywołuje start w wyścigu. 

Czytaj także:
joga 1200.jpg
Aerial joga. Poćwicz sobie w powietrzu

Ile razy w tym biegu startował Jarek Jakimowicz? Dlaczego warto wypełnić i nosić w portfelu kartę woli? I kogo spotkamy w Warszawie 15 września podczas "Biegu po Nowe Życie"? O tym w rozmowie z "4 biegu". 

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Goście: Jarosław Jakimowicz, Damian Królewicz, Tomasz Furtak – "Bieg po Nowe Życie"

Data emisji: 14.09.2018

Godzina emisji: 15.35

pj


Czytaj także

Kettlebells. Jak zostać mistrzem w tym sporcie?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2017 15:55
Czwórka wybrała się do Nadarzyna, by wziąć udział w zawodach dla miłośników ćwiczeń z kettlami: Mistrzostwach Polski Pierwszego Kroku i Kettlebells Warsaw Cup. Sprawdziliśmy też m.in., jak skutecznie trenować z kettlami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwórka w Mrągowie - na molo, na desce i na quadzie

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2018 11:40
- Świeci słońce, woda ma temperaturę 25 st., a ja jestem w przystani "Na Fali" w Mrągowie, skąd nadajemy "4 bieg" - wyjaśnia autor audycji, Piotr Galus.
rozwiń zwiń