Bieg na Szczyt Rondo 1 kondensuje emocje maratonu

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 12:00
- Ten bieg to moje oczko w głowie, bo impreza łączy sport, pomaganie i fantastycznych ludzi - mówi Piotr Jakóbik, organizator Bieg na Szczyt Rondo 1.
Audio
  • Szczegóły tegorocznej odsłony Biegu Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie (4 bieg/Czwórka)
Piotr Jakóbik i Piotr Galus
Piotr Jakóbik i Piotr GalusFoto: Czwórka/Magdalena Żelazowska

Bieg w kilka minut potrafi sponiewierać nawet dobrze wytrenowaną osobę Piotr Jakóbik

Wyścig po schodach na 38. piętro warszawskiego biurowca od lat cieszy się ogromną popularnością.- Biurowce są nieludzkie. Kojarzą się ze szkłem i betonem. Za naszą sprawą Rondo 1 ożywa i wypełnia się pozytywnymi emocjami - opowiada gość Czwórki.

W tym roku Bieg na Szczyt Rondo 1 wystartuje już po raz dziewiąty - 23 lutego, cały dochód przekazany zostanie na pomoc Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce. - Pieniądze trafią do podopiecznych Wioski w Kraśniku i będą wydatkowane na ich wakacyjne wyjazdy - tłumaczy Jakóbik. 

Najlepsi na szczyt wieżowca wbiegają w 3,5 minuty. Przeciętny czas wynosi około 6 minut Piotr Jakóbik

Rejestracja rozpoczęła się 26 listopada 2018 roku, a pakiety startowe rozeszły się bardzo szybko. Czy jest jeszcze szansa na wzięcie udziału w imprezie i co nowego organizatorzy przygotowali dla biegaczy w tym roku? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Wydarzenie Bieg na Szczyt Rondo 1 odbędzie się pod patronatem Czwórki. ZOBACZ WIĘCEJ >>> 

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Piotr Jakóbik (organizator zawodów)

Data emisji: 10.02.2019

Godzina emisji: 10.16

kul

 

 

Czytaj także

Wieliszew - wizytówką tego miasta jest sport

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 11:00
Wieliszewski Crossing to całoroczny cykl imprez sportowych. - Zaczynamy zimą. Cztery pory roku spędzamy w różnych częściach naszej pięknej gminy. Kolarze i biegacze stają przed wyzwaniem pokonania coraz trudniejszych tras - opowiadał wójt Wieliszewa Paweł Kownacki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bieganie zimą. "To nie koniec, ale początek sezonu"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 17:29
- W grudniu zaczynamy już przygotowania do sezonu wiosennego. Potrzebujemy kilku miesięcy regularnego biegania, by móc zrealizować cele, które teraz sobie zakładamy - tłumaczył Mateusz Łękawa, bloger, maratończyk, który przebiegł m.in. 150 km w niewiele ponad 34 godziny.
rozwiń zwiń