Chce pomóc, przebiegając 1000 km przez pustynie świata

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2018 12:40
Marek Rybiec, na co dzień związany z sektorem inwestycji finansowych, podjął się niezwykłego wyzwania: chce do końca roku przebiec 4 pustynie na 4 kontynentach.
Audio
  • Marek Rybiec o przygotowaniach do czterech ultramaratonów (Rozbiegani/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: GlebSStock/Shutterstock.com

Czytaj także
Marcin Świerc 1200.jpg
Marcin Świerc: mam napęd na cztery koła

Przed nim tysiąc kilometrów biegu po piaskach pustyni Namib, kamieniach Gobi, słonych skałach Atakamy i lodzie Arktyki. - Jestem człowiekiem, który biega od trzech lat. Zrobiłem kilka maratonów w Polsce i zagranicą. A potem przeczytałem książki Daniela Lewczuka, który w raz z kolegami w 2014 roku podjął takie wyzwanie i postanowiłem iść w jego ślady - wspomina Marek Rybiec.

Wszystko to gość Czwórki robi w szczytnym celu - żeby zebrać pieniądze na zakup wyposażenia medycznego, niezbędnego do wykonywania zabiegów przeciwbólowych w Poradni Leczenia Bólu Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa. Więcej o przygotowaniach do tego wyzwania, szczegółach dotyczących biegów i życiu ojca-finansisty w zgodzie z planem treningowym - w nagraniu audycji.


Czytaj także
Oswald Rodrigo Pereira 1200.jpg
Oswald Rodrigo Pereira o pracy reporterskiej u stóp K2

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Marek Rybiec

Data emisji: 27.04.2018

Godzina emisji: 10.16

kul

Czytaj także

Parkour i freerunning - sposób na życie z adrenaliną

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2018 14:27
- Parkour to sport, polegający na jak najszybszym pokonywaniu przeszkód. Freerunning to zaś odmiana parkouru, ale wolniej, z dodaniem kilku salt, elementów tańca - mówił Radosław Tyczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak schudnąć na wiosnę? "Jeść, ćwiczyć i nie powtarzać błędów"

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2018 15:00
- Żeby schudnąć trzeba jeść. Regularnie. I ćwiczyć. Najlepiej pod okiem dobrego trenera - przekonują goście "4 biegu". Trenerzy Kasia Bigos i Andrzej Bogdał podpowiadają, jak zadbać o siebie - nie tylko na wiosnę. 
rozwiń zwiń