Wieliszew - wizytówką tego miasta jest sport

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 11:00
Wieliszewski Crossing to całoroczny cykl imprez sportowych. - Zaczynamy zimą. Cztery pory roku spędzamy w różnych częściach naszej pięknej gminy. Kolarze i biegacze stają przed wyzwaniem pokonania coraz trudniejszych tras - opowiadał wójt Wieliszewa Paweł Kownacki.
Audio
  • Paweł Kownacki o Wieliszewskim Crossingu 2018 (Rozbiegani/Czwórka)
Paweł Kownacki i Karina Terzoni
Paweł Kownacki i Karina Terzoni Foto: Czwórka/Paweł Malinowski

bieganie bieg ultramaraton 1200.jpg
Chce pomóc, przebiegając 1000 km przez pustynie świata

Celem uczestnictwa w zawodach nie jest wyłącznie sportowa rywalizacja. Jak przekonywał gość Czwórki, cała impreza jest zorganizowana w taki sposób, żeby zarówno lokalni, jak i przyjezdni mieli szansę na integrację, dobrą zabawę i poznanie okolicy. Jest adresowana do pasjonatów sportu w każdym wieku. - Największym sukcesem dla mnie jest duża frekwencja dzieci. Cztery lata temu zaczynaliśmy z kilkunastoma chętnymi w najniższych grupach wiekowych. Dziś musimy zamykać listy po wpisaniu 150 chętnych w obu dyscyplinach - bieganiu i kolarstwie - opowiadał. 

Za nami zimowa i wiosenna odsłona Wieliszewskiego Crossingu. Paweł Kownacki zdradza jakie atrakcje będą czekały na uczestników w trakcie letniej imprezy. - Za każdym razem staramy się zaskoczyć czymś uczestników i sprawić, żeby udział w zawodach był niezapomniany. Tym razem postaraliśmy się, aby mogli poczuć się jak w krainie jezior - zapowiadał organizator. 

Gdzie będzie przebiegała letnia odsłona Wieliszewskiego Crossiningu i czym zaskoczy uczestników? Dla kogo skierowany jest Półmaraton i Ultramaraton Powstańca? Jakie wartości można przekazać dzięki pasji do sportu? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Paweł Kownacki, wójt podwarszawskiego Wieliszewa

Data emisji: 5.05.2018

Godzina emisji: 10.14

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trening w upale. Wiemy, jak go przeżyć!

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2017 14:20
- W upalne dni naszym sprzymierzeńcem na treningu będzie woda. Ale z solą - mówi dietetyczka i trenerka żywienia Katarzyna Biłous.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łemkowyna Ultra Trail. 150 km biegu dla prawdziwych twardzieli

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2017 16:17
Błoto po kolana, deszcz, niskie temperatury, a do pokonania jest do 150 km. Zawodnicy startują w środku nocy, biegną w ciągu dnia i na metę docierają najczęściej po zmroku - w tym czasie podczas Łemkowyna Ultra Trail może stać się właściwie wszystko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szlak Beskidzki w 108 godzin. "Biegłem słuchając siebie"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2017 11:21
Ultramaratończyk Rafał Bielawa ustanowił w październiku nowy rekord Głównego Szlaku Beskidzkiego - pokonał 510 km w 108 godzin i 55 minut. Co przeżył na trasie i jak wspomina ten dystans?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Świerc: mam napęd na cztery koła

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2018 16:00
- Biegam w górach i nigdy nie będę samochodem wyścigowym, ale czasami, na spontanie, lubię wystartować na płaskim - tak mistrz Polski w biegach górskich Marcin Świerc podsumowuje swój udział w Półmaratonie Warszawskim. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chce pomóc, przebiegając 1000 km przez pustynie świata

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2018 12:40
Marek Rybiec, na co dzień związany z sektorem inwestycji finansowych, podjął się niezwykłego wyzwania: chce do końca roku przebiec 4 pustynie na 4 kontynentach.
rozwiń zwiń