Trenuje, gdy temperatura spada poniżej zera. Zimowe starty Michała Perla

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 13:25
Michał Perl specjalizuje się w pływaniu w niskich temperaturach. Z Mistrzostw Świata w zimowym pływaniu przywiózł aż pięć złotych medali. W Czwórce opowiedział jakiego przygotowania wymaga pływanie w wodzie, której temperatura dochodzi niemal do zera.
Audio
  • Pływał w basenie wykutym w lodzie. Michał Perl o pływaniu zimowym (4 bieg/Czwórka)
Michał Perl
Michał PerlFoto: Magdalena Żelazowska/Czwórka

- Wchodzimy do wody i pływamy przeważnie od ściany do ściany, bo na zawodach tej rangi w zbiornikach wodnych wycinany jest duży przerębel, którego długość musi pokonać zawodnik - tłumaczył.

- W Polsce przygotowanie do takich startów jest dosyć trudne. Na niskie temperatury musimy czekać cały rok. Zacząłem od brania zimnych pryszniców latem i codziennych treningów na regularnym basenie - wspominał.

Jak przygotować ciało do "minusowych temperatur" w zbiornikach wodnych? Gdzie poza basenem trenują pływacy? Na czym polega "czucie", "chwytanie" i "odepchnięcie" wody? Jak długo trwa przygotowanie do startu w takich zawodach? Więcej na ten temat w nagraniu rozmowy.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której spotkaliśmy się także z trenerką, Anną Jaśkiewicz-Gunią, z którą rozmawialiśmy o treningach uzupełniających dla biegaczy i rowerzystów, które pomagają w walce z bólem.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Goście: Michał Perl (mistrz pływacki), Anna Jaśkiewicz-Gunia (trenerka)

Data emisji: 12.05.2019

Godzina emisji: 10.07

ac/kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka pływanie Piotr Galus
Czytaj także

Indoor Triathlon. Zawody jak "prawdziwy" triathlon?

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2018 12:53
Pływanie, jazda na rowerze i bieganie to trzy dyscypliny sportu najchętniej uprawiane przez Polaków. W zimie warto uprawiać triathlon… w budynku. W Czwórce zachęcaliśmy do wzięcia udziału w zawodach Indoor Triathlon, czyli sprinterskim wyścigu triathlonowym pod dachem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aleksandra Bednarek - dziewczyna z pływackim Oscarem

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 14:20
-  Kiedy usłyszałam, że można przepłynąć Kanał La Manche, pomyślałam, że fajnie byłoby się z tym zmierzyć. Dlatego trzy lata temu zaczęłam pływać na wodach otwartych i przepłynęłam Catalinę - opowiada Aleksandra Bednarek.
rozwiń zwiń