Aleksandra Bednarek - dziewczyna z pływackim Oscarem

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 14:20
-  Kiedy usłyszałam, że można przepłynąć Kanał La Manche, pomyślałam, że fajnie byłoby się z tym zmierzyć. Dlatego trzy lata temu zaczęłam pływać na wodach otwartych i przepłynęłam Catalinę - opowiada Aleksandra Bednarek.
Audio
  • Aleksandra Bednarek o podbijaniu otwartych akwenów (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Najlepsi wspinacze wysokogórscy dążą do zdobycia Korony Ziemi, zaś pływający wpław na otwartych wodach chcą Korony Oceanów (zdj. ilustracyjne)
Najlepsi wspinacze wysokogórscy dążą do zdobycia Korony Ziemi, zaś pływający wpław na otwartych wodach chcą Korony Oceanów (zdj. ilustracyjne)Foto: Pexels/Pixabay.com

Aleksandra Bednarek Był taki czas, kiedy nie znosiłam pływać. Moje nastawienie zmieniło się, kiedy zaczęłam jeździć na zawody i wygrywać

Kanał Catalina należy do "Oceans Seven", czyli "Korony Oceanów", a Aleksandra Bednarek jest pierwszą Polką, która przepłynęła go wpław. - Kanał liczy 34 kilometry. Pierwsze dziesięć zleciało mi szybko, bo pierwszy raz płynęłam w oceanie i wszystko była dla mnie nowością. Pierwszy kryzys przyszedł po siedemnastu kilometrach, kiedy zaczęły boleć mnie ręce. Na dziesięć kilometrów przed metą poczułam już całkowite zmęczenie. Ale determinacja zrobiła swoje i dotarłam do mety - śmieje się pływaczka.

Aleksandra Bednarek została także Kobietą Roku w plebiscycie World Open Water Association. Co to za wyróżnienie? O tym wmateriale Oliwii Olczyk. ***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 17.01.2019

Godzina emisji: 6.30

kul/pj

Czytaj także

Swimrun - wyzwanie dla biegaczy i pływaków

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 10:00
Swimrun to połączenie biegu przełajowego i pływania na wodach otwartych. - Biegamy w piankach, pływamy w butach. Nie ma tutaj miejsca na zmianę sprzętu - opowiada Michał Stajniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pisanie o chodzeniu. Rozmowa z Szymonem Augustyniakiem

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 14:40
- Reżyser Werner Herzog nazwał chodzenie "podróżowaniem na stopach". Zgadzam się z tą teorią. Jedni jeżdżą na rolkach, inni samochodem, ja poznaję świat chodząc - opowiada Szymon Augustyniak, autor książki "Mimochodem o chodzeniu".
rozwiń zwiń