Bałtyk jak ocean. Kołobrzescy surferzy w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 18:42
Surfing kojarzy się z ciepłymi krajami, gdzie występują wysokie, oceaniczne fale, a na nich często widzi się ludzi na deskach. Jak się jednak okazuje, ta dyscyplina sportu świetnie rozwija się w Polsce.
Audio
  • Surfing po polsku. Dlaczego warto wybrać się na deskę po falach Bałtyku? (4. bieg/Czwórka)
Jan Sadowski
Jan SadowskiFoto: Piotr Galus/Czwórka

plener.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ "PlenAirowe" audycje Czwórki >>>

Na Bałtyku możemy dostrzec coraz więcej surferów, a jak się okazuje polskie fale świetnie nadają się uprawiania tej dyscypliny sportu. - Kołobrzeg jest jednym z takich miejsc. Mamy tu fale nadające się do surfingu ponad 200 dni w roku. To wartość, którą można porównać z oceanami - przekonywał w rozmowie z Czwórką Jan Sadowski, surfer. Jak tłumaczył, zanim wskoczymy na falę, oceniamy jej "energię". - To nie wiąże się wyłącznie z jej wielkością, ale też z tzw. okresem fali, czy jej długością - mówił rozmówca Piotra Galusa.

Dlaczego jeszcze Bałtyk jest bardzo dobrym miejscem do nauki surfingu i czy surferzy mogą wchodzić do wody, gdy ratownicy wywieszają czerwoną flagę? Czym różnią się deski przeznaczone do nauki surfingu od tych dla profesjonalnych sportowców? Co trzeba umieć, zanim zaczniemy surfować? Dlaczego surfing jest "sportem mentalnym" i co ma wspólnego z jogą? Co surferzy robią zimą? O tym w nagraniu rozmowy z plenerowego studia Czwórki. W programie rozmawialiśmy też m.in. z początkującymi surferami Oliwerem oraz Wiktorem, którzy zdradzili, co sprawiało im najwięcej trudności, gdy zaczynali swoją przygodę z falami.

Jan Sadowski/fot. Piotr Galus/Czwórka Jan Sadowski/fot. Piotr Galus/Czwórka

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania całej godziny audycji, w której mnóstwo energetyzującej muzyki >>>

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Jan Sadowski (instruktor, Surfacademy)

Data emisji: 26.07.2019

Godzina emisji: 16.07

kd/kw

Czytaj także

Kettlebells. Jak zostać mistrzem w tym sporcie?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2017 15:55
Czwórka wybrała się do Nadarzyna, by wziąć udział w zawodach dla miłośników ćwiczeń z kettlami: Mistrzostwach Polski Pierwszego Kroku i Kettlebells Warsaw Cup. Sprawdziliśmy też m.in., jak skutecznie trenować z kettlami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jod. Rybna przekąska zamiast wakacji nad morzem

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 14:51
Wakacje nad Bałtykiem latem wcale nie gwarantują dostarczenia naszemu organizmowi potężnych dawek jodu. Wszystko przez to, że akwen wtedy bywa spokojny, a jod wytwarza się przy wzburzonym morzu. 
rozwiń zwiń