Bieg Erasmusa+. Sztafeta w międzynarodowym gronie

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 16:00
Bieg Erasmusa+ to wydarzenie otwarte dla wszystkich. W tym roku areną zmagań biegaczy będzie bieżnia stadionu lekkoatletycznego na warszawskim AWF-ie.
Audio
  • O Biegu Erasmusa+ i innych wydarzeniach, organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu opowiadają Łukasz Smogorowski i Jakub Nowak (4. bieg/Czwórka)
Międzynarodowy Bieg Erasmusa+ 2018
Międzynarodowy Bieg Erasmusa+ 2018Foto: K. Karpinski/mat. pras.

kobiety fitness 1200.jpg
Sportowa jesień. Funkcjonalne ciało i butikowe siłownie

To już trzecia odsłona tego wydarzenia. W tym roku dystans Biegu Erasmusa+ to olimpijskie 10 km, czyli 25 okrążeń pokonywanych w sztafetach. Każda drużyna składać się będzie z czterech osób. - To formuła bardzo przyjazna, ale jednocześnie bardzo dynamiczna. Zawodnicy zmieniają się według własnej strategii, to znaczy, że mogą to robić po przebiegnięciu takiego dystansu, jaki wcześniej sobie ustalą. Ważne, by ostatecznie przebiec całą odległość. Minimalny dystans dla jednego zawodnika to 400 metrów - opowiadają goście Czwórki, Jakub Nowacki i Łukasz Smogorowski.

Jak podkreślali, bieganie na bieżni znacznie różni się od biegów plenerowych, i do tego warto dobrze się przygotować. - Czyli m.in. nastawić się, że krajobraz nie będzie nam się zmieniał podczas biegu. W takiej sytuacji łatwiej jest biec w zespole, wiemy wtedy, że nie biegniemy tylko dla siebie, ale i dla pozostałych. To duża motywacja - mówili goście Czwórki. 

Impreza, która jest częścią Europejskiego Tygodnia Sportu, to doskonała okazja do międzynarodowej integracji z uczestnikami programu Erasmus+. Co jeszcze wydarzy się podczas tegorocznego biegu? I dlaczego warto wziąć w nim udział, nawet z dziećmi? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. Zapraszamy także na spotkanie z ambasadorami biegu – w materiale Adrianny Janiszewskiej.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Goście: Łukasz Smogorowski (Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji), Jakub Nowak (biegacz, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski)

Data emisji: 27.09.2019

Godzina emisji: 16.16

kd

Czytaj także

Bieg na 1 milę. Na starcie Quebonafide, Stasiak i ekipa Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 14:00
Na stadionie warszawskiego AWF odbyła się trzecia edycja biegu na 1 milę. Na starcie spotkać można było Taco Hemingway'a, Quebonafide i Stasiaka, a także ekipę Czwórki, która objęła to wydarzenie swoim patronatem.
rozwiń zwiń