"Wyzumbuj" stres. Nauka tańca na czas pandemii

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 18:00
Większość trenerów na czas pandemii przeniosła swoje zajęcia do sieci. Dotyczy to także instruktorów tańca, których do swojego programu zaprosił Piotr Galus. 
Audio
  • Trening online - czy takie ćwiczenia mają sens? (4 bieg/Czwórka)
Zumba (zdj. ilustracyjne)
Zumba (zdj. ilustracyjne)Foto: Ajan Alen/Shutterstock.com

W każdych warunkach można trenować zumbę. Do tego wystarczy parę wolnych metrów Natalia Krzemieńska

- Prowadzę zajęcia do kamery i nie ukrywam, że na początku nie mogłam sobie poradzić z tym, że jestem sama. Brakowało mi energii od i dla ludzi. Ale poczytałam potem komentarze i okazało się, że ma to sens - wspomina Natalia Krzemieńska.

Rozmówczyni Piotra Galusa jest tancerką, choreografką i dyplomowaną instruktorką tańca, zumby oraz fitnessu. - Na przekór dość smutniej rzeczywistości, ja namawiam na zumbę - śmieje się. - Samomobilizacja, moment, kiedy człowiek ruszy się z fotela, to jak wygrana z samym sobą. Dzięki ruchowi poczujecie się lepiej. I fizycznie, i psychicznie - przekonuje.

Czytaj także
shutterstock bieganie sport maseczka 1200.jpg
Aktywność fizyczna w pandemii. W czym i gdzie ćwiczyć?

Do tańca zaprasza także Kasia Mieczkowska - Trening online ma to do siebie, że prowadzący nie widzi, czy i jak wykonujemy ćwiczenia. Dlatego ja preferuję zajęcia w zamkniętych grupach, bo wtedy wszystkich mam na oku - mówi. 

Instruktorka z Egurrola Dance Studio przyznaje, że proponowane przez nią ćwiczenia wymagają więcej miejsca niż joga czy stretching. - Ale tak kombinuję, żeby każdemu ten trening umożliwić i żeby w miarę potrzeby każdy mógł ćwiczyć nawet od zera - opowiada.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Data emisji: 08.05.2020

Godzina emisji: 16.15

kul

Czytaj także

Szymon Okrojek o tym, jak poprawić formę w 24 minuty

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2018 12:50
Intensywny trening interwałowy jest idealny dla osób, które chcą poprawić swoją kondycję, wzmocnić całe ciało i spalić nadmiar tkanki tłuszczowej. Na czym polega?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wirtualny półmaraton. Szansa na przełamanie barier

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 17:00
Koronawirus znacząco wpłynął na świat sportu. Wszystkie najbliższe imprezy sportowe zostały odwołane, klubu fitness są pozamykane, a treningi odbywają się online. Czy Wirtualny Półmaraton Wiosenny będzie alternatywą dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez biegania?
rozwiń zwiń