Joanna Jabłczyńska - treningi to dla mnie katharsis

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 12:54
- Sport jest dla mnie rodzajem oczyszczenia. Nie lubię, kiedy wokół mnie jest dużo ludzi, wolę biegać z moim najwierniejszym kompanem, czyli psem - mówiła Joanna Jabłczyńska.
Audio
  • Joanna Jabłczyńska o swoim sportowym sposobie na życie (4. Bieg/Czwórka)
Joanna Jabłczyńska i Piotr Galus
Joanna Jabłczyńska i Piotr GalusFoto: Czwórka

- Treningi są mi potrzebne, by "oczyścić głowę", odpowiedzieć sobie na dręczące mnie pytania, albo odreagować stres - mówiła Jabłczyńska.

Dziś, aktorka nie tylko biega, ale także z pasją jeździ na rowerze i pływa. W rozmowie z Czwórką tłumaczyła, jaki sposób trenowania najbardziej jej odpowiada. - Lubię trenować sama ze sobą, z drugiej strony lubię też zawody. Wówczas chłonę atmosferę i pozytywną energię, która pojawia się, gdy wokół jest dużo ludzi - tłumaczyła Jabłczyńska.

Opowiadała także o swoich treningach rowerowych i pływackich, a także o swojej sportowej diecie. W Czwórce zdradziła, w których zawodach w najbliższym czasie planuje wziąć udział i opowiadała, dlaczego - by móc trenować - zmuszona była się… przeprowadzić.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Joanna Jabłczyńska (aktorka, prawnik, pasjonatka sportu)

Data emisji: 22.05.2015

Godzina emisji: 12.00

kd/kul

Czytaj także

Triathlon - sport, który rozwija całe ciało

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 17:20
W najbliższej audycji porozmawiamy o triathlonie, czyli dyscyplinie, która łączy w sobie pływanie, bieganie i jazdę na rowerze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Daniel Formela: duathlon to też sztuka… zmiany stroju

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2015 08:00
Czwórkę odwiedził wicemistrz Europy w duathlonie. Jest dość mało znany sport, złożony z dwóch dyscyplin - biegania i jazdy na rowerze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sposób na życie? Zostań trenerem triathlonu

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2016 14:29
- Żeby być certyfikowanym trenerem triathlonu, warto umieć pływać, biegać, jeździć na rowerze, ale nie ma testów sprawnościowych dla przyszłych trenerów - tłumaczyła Dota Szymborska, która jest certyfikowanym trenerem triathlonu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Przepis na bieganie". Bo w sporcie liczy się nie tylko wynik

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2016 15:23
Małgorzata Majewska to autorka książki "Przepis na bieganie". Gdy po wypadku nie dawano jej szans na powrót do sprawności, zawzięła się. Nie tylko powróciła do biegania, ale napisała też poradnik dla zawodników.
rozwiń zwiń