Kolumbia - Ameryka Południowa w pigułce

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2013 13:00
Wejść do krateru wulkanu – niemożliwe? W Kolumbii owszem, w wulkanach błotnych. – To jest przyjemne – mówi Magda Mormusiał, podróżniczka.
Audio
  • Kąpiel w wulkanie, czyli naturalne, błotne spa (4 do 4/Czórka)
  • Dlaczego warto zobaczyć Kolumbię? - rozmowa z podróżniczką, Małgorzatą Miazgą (4 do 4/Czwórka)
Kolumbia - Ameryka Południowa w pigułce
Foto: wikipedia commons/użytkownik Grupo Areas Protegidas CORPONOR

– Kolumbia to kraj kontrastów i wielkiej różnorodności – opowiada Małgorzata Miazga, podróżniczka. – Jego powierzchnia jest znacznie większa niż Polski, więc poruszanie się po nim jest o wiele bardziej skomplikowane. Na północy, nam Morzem Karaibskim są piękne plaże, złoty piasek, ogromne palmy. W sumie 17800 pięknych plaż. Na środku znajdują się Andy, z których najwyższy szczyt ma ponad 5 tys. m n.p.m. Mamy także lasy deszczowe, udając się na zachód dojedziemy do wybrzeży Oceanu Spokojnego, a południe najbardziej znane jest ze względu na kawę i kakao.

Choć wielu z nas Kolumbia kojarzy się głównie z przemytem, narkotykami i handlem ludźmi, zdaniem gościa "4 do 4", obraz ten ma niewiele wspólnego z prawdą. – Gdy stanie się już na tamtejszej ziemi, widzi się zupełnie inną rzeczywistość – mówi Miazga.

Odwiedź z nami najpiękniejsze miejsca na świecie > > >

Jedną z ważnych atrakcji Kolumbii są wulkany błotne. Znajdują się one na północy Kolumbii i służą mieszkańcom za... spa. – Gazy z wnętrzności ziemi porywają ze sobą błoto, które tworzy się z powodu bliskości morza i jezior. Tworzą się kratery, w których można się kąpać – opowiada Mormusiał. – Kąpiele takie są całkiem bezpieczne, a potem z błota oczyścić się można w lokalnym jeziorze.

(kd)

Czytaj także

Liban. "Zrozumienie tego kraju to bardzo trudne zadanie"

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2013 13:00
- Liban to kraj kontrastujących ze sobą mentalności – mówi w Czwórce Anna Will, dziennikarka Polskiego Radia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Uwaga na pamiątki z wakacji! Za niektóre grozi więzienie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 08:35
Niektóre pamiątki przywiezione z wakacyjnych kurortów mogą przysporzyć nam problemów. Nie wszystkie towary można bowiem legalnie wwieźć do kraju - przypomina "Dziennik Polski"
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ekwador - miejsce, w którym zobaczysz środek świata

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2013 10:00
To właśnie w Ekwadorze znajduje się miasteczko o nazwie Środek świata. Będąc tam, można stanąć jednocześnie na obu półkulach ziemskiego globu.
rozwiń zwiń