Polskie Radio
Section05
Ekwador

Ameryka łacińska wrze. Dlaczego Latynosi wychodzą na ulice?

Zamieszki w Chile, Ekwadorze, niepokoje po wyborach w Boliwii. Demonstracje w Chile trwają od ośmiu dni. W niektórych regionach wprowadzono stan wyjątkowy i godzinę policyjną. Dotychczas podczas manifestacji zwanych "chilijską wiosną" zginęło dziewiętnaście osób.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Dariusz Rosiak Ameryka Południowa Chile Ekwador Amazonia Unia Europejska Albania Macedonia Północna Ukraina Krzysztof Renik Maciej Okraszewski

Aresztowanie twórcy WikiLeaks. Ekwador cofnął mu azyl

- Wycofanie azylu politycznego współzałożycielowi WikiLeaks przez Ekwador było spowodowane tym, że pogorszyły się relacje między tym państwem a Julianem Assange'm. Ekwadorczycy oskarżyli go o wyciek informacji dotyczących życia prywatnego prezydenta Lenina Moreno - powiedział podczas audycji "Więcej świata" Adrian Bąk z redakcji międzynarodowej Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa julian assange wikileaks Wenezuela Ekwador Rosja katastrofa smoleńska Brexit Michał Żakowski

Szansa na utrzymanie politycznej stabilności w Ekwadorze

– Zwycięstwo Lenina Moreno to szansa na kontynuowanie kursu politycznej stabilności w Ekwadorze – oceniał w Polskim Radiu 24 Adam Traczyk, ekspert ds. Ameryki Łacińskiej z think-tanku Global Lab. Po tryumfie lewicowego kandydata w wyborach prezydenckich w Ekwadorze, jego kontrkandydat chciał ponownego przeliczenia głosów. Zwolennicy Guillermo Lasso Mendozy wyszli też na ulice.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ekwador wybory prezydenckie