X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Ekwador

Ameryka łacińska wrze. Dlaczego Latynosi wychodzą na ulice?

Zamieszki w Chile, Ekwadorze, niepokoje po wyborach w Boliwii. Demonstracje w Chile trwają od ośmiu dni. W niektórych regionach wprowadzono stan wyjątkowy i godzinę policyjną. Dotychczas podczas manifestacji zwanych "chilijską wiosną" zginęło dziewiętnaście osób.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Dariusz Rosiak Ameryka Południowa Chile Ekwador Amazonia Unia Europejska Albania Macedonia Północna Ukraina Krzysztof Renik Maciej Okraszewski

Aresztowanie twórcy WikiLeaks. Ekwador cofnął mu azyl

- Wycofanie azylu politycznego współzałożycielowi WikiLeaks przez Ekwador było spowodowane tym, że pogorszyły się relacje między tym państwem a Julianem Assange'm. Ekwadorczycy oskarżyli go o wyciek informacji dotyczących życia prywatnego prezydenta Lenina Moreno - powiedział podczas audycji "Więcej świata" Adrian Bąk z redakcji międzynarodowej Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa julian assange wikileaks Wenezuela Ekwador Rosja katastrofa smoleńska Brexit Michał Żakowski

Szansa na utrzymanie politycznej stabilności w Ekwadorze

– Zwycięstwo Lenina Moreno to szansa na kontynuowanie kursu politycznej stabilności w Ekwadorze – oceniał w Polskim Radiu 24 Adam Traczyk, ekspert ds. Ameryki Łacińskiej z think-tanku Global Lab. Po tryumfie lewicowego kandydata w wyborach prezydenckich w Ekwadorze, jego kontrkandydat chciał ponownego przeliczenia głosów. Zwolennicy Guillermo Lasso Mendozy wyszli też na ulice.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ekwador wybory prezydenckie

Przesłuchanie Assange'a i wybory w USA. Przypadek?

W ambasadzie Ekwadoru w Londynie rozpoczęły się czynności mające doprowadzić do przesłuchania twórcy portalu WikiLeaks. – Nie ma przypadku w tym, że próba przesłuchania zbiegła się w czasie z wyborami w Stanach Zjednoczonych. Ta sytuacja ma na celu podjęcie jakichś decyzji, które rozwiązałyby patową sytuację – mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Liedel (Collegium Civitas i City Security).
Zobacz więcej na temat:  Ekwador julian assange Polskie Radio 24 Szwecja USA Wielka Brytania wikileaks

Podróże 24: Ekwador – w dżungli, u podnóża Andów

Śniadanie można zjeść tam w dżungli, obiad w Andach, a kolację na tropikalnym wybrzeżu. Następnego dnia można znaleźć się na rajskich wyspach Galapagos, gdzie wylegują się lwy morskie i iguany. Piękne wodospady, ośnieżone szczyty wulkanów i aż dwie stolice sportów ekstremalnych - to tylko niektóre atrakcje Ekwadoru – bohatera kolejnej audycji „Podróże 24 - Świat po ludzku".
Zobacz więcej na temat:  Ameryka Południowa Ekwador góry Paulina Kozion podróże