"Na planie wołali na mnie latino lover"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2013 13:50
To najlepsze otwarcie w dorobku Wojtka Smarzowskiego. W pierwszy weekend "Drogówkę" obejrzało ponad 177 tysięcy widzów. W roli sierżanta Petryckiego wystąpił Arkadiusz Jakubik, który na tę okoliczność zaczął namiętnie używać samoopalacza.
Audio
  • Arkadiusz Jakubik opowiada o muzyce i miłości w wydaniu sierżanta Bogdana Petryckiego

Ich współpraca rozpoczęła się od spektaklu "Kuracja" przygotowanego dla Teatru TV. Później Arkadiusz Jakubik wystąpił w "Weselu", w "Domu Złym", a ostatnio w najnowszym filmie Wojtka Smarzowskiego "Drogówka".

- Policjanci są takimi samymi ludźmi, jak my, a każdy ma jakieś grzechy na sumieniu. Historia opowiedziana w tym filmie mogłaby się wydarzyć w środowisku prawników, lekarzy, artystów, dziennikarzy albo księży - mówi gość "Stacji Kultura". - Poza tym "Drogówka" nie jest tylko o mandatach i rozpatrywanie jej w tych kategoriach spłyca przesłanie. Bo żaden twórca filmowy w Polsce nie potrafi, tak jak Smarzowski, głęboko wnikać w tajemnice natury człowieka.

Aktor przyznał też, że wielu znajomych po premierze zaczęło mu nagle współczuć: - Po jednym z pokazów Krzysiek Varga przysłał mi SMS o treści "Widziałem film. Na twoim miejscu przesiadłbym się do środków komunikacji miejskiej, bo swoją furą to już długo nie pojeździsz". Ale ja się z tym nie zgadzam, bo uważam, że każdy normalny policjant polubi "Drogówkę". Ten film jest szczery, uczciwy i prawdziwy do bólu .

W "Drogówce", oprócz Arkadiusza Jakubika, grają inni ulubieni przez reżysera aktorzy - m. in. Bartłomiej Topa, Marcin Dorociński oraz Marian Dziędziel, ale gość Czwórki twierdzi, że to jego postać cieszyła się największą popularnością wśród kobiet na planie: - Mój bohater jest uzależnionym od seksu policjantem. W trakcie zdjęć Wojtek często mi powtarzał, żebym nie przesadzał z wchodzeniem w psychikę postaci, tylko zaczął pracować nad tężyzną fizyczną. I koledzy aktorzy wołali na mnie "latino lover". Zwłaszcza wtedy, gdy nasza charakteryzatorka spryskiwała mnie samoopalaczem w spray'u. Wszędzie, nie tylko na twarzy .

Wojtek Smarzowski jest także reżyserem teledysku do utworu "Młodzi" Dr. Misio, muzycznego projektu Arkadiusza Jakubika.

 

Więcej o zespole i o zawodowych planach na przyszłość Arkadiusza Jakubika dowiesz się słuchając nagrania ze "Stacji Kultura" .

kul

Czytaj także

Szwed: w "Dwóch połówkach pomarańczy" gotujemy się na scenie

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2013 14:54
Dobra komedia powinna bawić do łez i jednocześnie przekazywać jakąś uniwersalną prawdę. Popularność spektaklu "Dwie połówki pomarańczy" może świadczyć, że spełniła te wymogi. A na sztukę w "Czwórce" zaprasza Aleksandra Szwed.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roma Gąsiorowska stworzyła WAMPA

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2013 15:20
"Jestem stworzona do bycia dyrektorem i wydaje mi się, że jestem wyrozumiała, cierpliwa i opiekuńcza dla moich pracowników". Roma Gąsiorowska debiutuje w nowej roli, a w "Stacji Kultura" opowiada o tym, po co jej WAMP i aktoRstudio.
rozwiń zwiń