Agnieszka Rylik: sport towarzyszył mi od zawsze

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2014 19:00
Sport pojawił się w jej życiu wcześnie, choć na początku nie był to boks, a koszykówka. - Grałam w szkole podstawowej i liceum - wspomina gość Kasi Węsierskiej. - Do dziś, choć nie jestem wysoka, wciąż potrafię celnie rzucać, jestem dobrym snajperem.
Audio
  • Agnieszka Rylik o swoim dzieciństwie, miłości do sportu, życiu prywatnym i nowym, telewizyjnym, wcieleniu (Czwórka/Prywatnie w Czwórce)
  • Słuchacze Czwórki opisują Agnieszkę Rylik - sonda (Czwórka/Prywatnie w Czwórce)
Agnieszka Rylik
Agnieszka RylikFoto: PAP/ Jan Bogacz

Mistrzyni Europy i wielokrotna mistrzyni świata w boksie zawodowym, czterokrotna mistrzyni świata, trzykrotna mistrzyni Europy i dwukrotna mistrzyni Polski w kick-boxingu, dziś jest prezenterką telewizyjną i dziennikarką. Tańczyła także z gwiazdami i skakała ze spadochronem. - Kobieta silna, atrakcyjna, z charakterem, "bojowo nastawiona, ale całkiem sympatyczna" - tak o Agnieszce Rylik mówią słuchacze Czwórki.

Boksem zainteresowała się dopiero w wieku 15 lat, gdy wraz z kuzynką, niemal przypadkiem, trafiła na zajęcia z samoobrony w rodzinnym Kołobrzegu. - Po pierwszym treningu miałam dość, wszystko mnie bolało - wspomina w Czwórce Rylik. - Nie przypuszczałam wówczas, że trafiam do środowiska męskiego sportu, ale już po dwóch miesiącach byłam w tej sekcji jedyną dziewczyną. Potem padło pytanie, kto chce ćwiczyć rekreacyjnie, a kto chce brać udział w zawodach. Więc się zgłosiłam, a potem wszystko potoczyło się bardzo szybko.

Wybrała jednak studia ze sportem zupełnie nie związane, została politologiem, a pracę magisterską, której ostatecznie nie obroniła, pisała na temat przemian ustrojowych w Polsce. - Po jakimś czasie podjęłam decyzję, że warto mieć coś "obok" sportu - mówi gość Rylik. - Na studia jednak musiałam wyjechać do Poznania.

Czytaj także: Kobiety, które walczą na różnych frontach <<<

Prywatnie Agnieszka Rylik uwielbia muzykę Pharella Williamsa i często do niej trenuje. Przekonuje też, że na w sporcie, a zwłaszcza w boksie, ciężko zawierać przyjaźnie. - To dyscyplina bardzo indywidualna. Bardzo ważna jest w niej wiara w siebie, pełna koncentracja, natomiast nie ma miejsca na złość - tłumaczy gość Czwórki.

Dlaczego po karierze bokserskiej Agnieszka Rylik związała się z telewizją i jakie ma plany na przyszłość? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy w audycji "Prywatnie w Czwórce" . Na wywiady z kolejnymi gwiazdami zapraszamy w każdą niedzielę, popołudniu.

(kd, pg)

Czytaj także

Polska światową stolicą tańca? "To bardzo prawdopodobne"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2014 20:00
Dzięki programom telewizyjnym, opartym na podobnej, "tanecznej" formule, obecnie w Polsce umieć tańczyć wypada, a z roku na rok przybywa tych, którzy robią to profesjonalnie. Taniec to już nie tylko skromne tupanie w rytm. Powstało wiele odmian tej dyscypliny: jazz, towarzyski, breakdance, akrobatyczny, woogie boogie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reality show - jazda coraz bardziej ekstremalna

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2014 07:30
15 minut sławy, o których mówił Andy Warhol, jest na wyciągnięcie ręki. Co więcej, na czerwony dywan można dostać się od kuchni... Wystarczy zabłysnąć "talentem" w reality show.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żeń-szeń, imbir, zielona herbata - naturalne "dopalacze", które poprawiają nastrój

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2014 12:00
Zamiast sztucznych produktów i tajemniczo nazywanych substancji, lepiej sięgnąć po naturalne środki pobudzające. Matka natura nie zapomniała o nas i w tej kwestii. Gdzie szukać takich wspomagaczy?
rozwiń zwiń