Pan Tik-Tak: nie byłem pierwszym polskim hipsterem

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 08:00
Krzysztof Marzec znany jest milionom Polaków dorastających w latach 80. i 90. jako Tik-Tak, główny bohater kultowego programu telewizyjnego. - Ukłuło się powiedzenie, że byłem pierwszym polskim hipsterem, ale ja się z tym nie zgadzam - powiedział w programie Filipa Chajzera.
Audio
  • Kolorowy strój i wizerunek Tik-Taka wykreowali scenarzyści telewizji publicznej (Czwórka/Piątek, piąteczek, piątunio)
Krzysztof Marzec sławę zyskał jako Tik-Tak - prowadzący kultowy program telewizyjny
Krzysztof Marzec sławę zyskał jako Tik-Tak - prowadzący kultowy program telewizyjny Foto: TVP/PAP- Jan Bogacz

Postać Pana Tik-Taka do dziś uruchamia u wielu osób prawdziwą lawinę wspomnień i refleksji nad latami dzieciństwa. Nad czasami, gdy w telewizji nie było tylu kanałów, więc prowadzący popularne programy prezenterzy stawali się postaciami kultowymi. - Nie zgadzam się jednak z tym, że byłem pierwszym hipsterem w Polsce. Byłem pierwszym tak kolorowo ubranym przez scenografów telewizyjnych prowadzącym - wspomina skromnie jeden z bohaterów audycji "Piątek, piąteczek, piątunio".
Dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska przyznała jednak, że postaci Tik-Taka... nie pamięta. - Pamiętam tę piosenkę, nawet na urodzinach mojego kolegi ostatnio wszyscy ją śpiewali, bo to piosenka naszego pokolenia. Ją się zna, nawet jak się nie oglądało programu, to ona jest absolutnie kultowa - powiedziała. Dodała zarazem, że jest mocno zdziwiona tym, że wizerunek Tik-Taka wymyślili scenografowie telewizyjni, bo dziś ten styl ubierania preferują najmodniejsi mieszkańcy polskich metropolii.
PRZECZYTAJ: Karolina Korwin Piotrowska: walki celebrytów dają innym rozrywkę

Dziś Marzec, który z wykształcenia jest prawnikiem, udziela się przede wszystkim w przemyśle muzycznym. Jest autorem piosenek. Wspomaga swoim talentem kompozytorskim i tekściarskim zespół Fasolki, otoczony również kultowym statusem. - Niektóre mamy, które kiedyś występowały w Fasolkach, przyprowadziły do zespołu swoje dzieci. I tym zajmuję się od bardzo dawna, ponieważ większość piosenek, które były w Tik-Taku, są mojego autorstwa - zdradził.
"Tik-Tak" to jeden z kilku kultowych programów dla dzieci z lat 80. i 90., które do dziś wspominane są z ogromną nostalgią. Marcin, słuchacz Czwórki, podzielił się swoimi refleksjami na ten temat. - Ja pamiętam jeszcze inny taki program "Szalone liczby". To było również coś bardzo ciekawego i poczucającego. Dziś w telewizji brakuje tego typu rozrywki dla młodszych widzów. Zniknął walor edukacyjny, mądre poczucie humoru i pobudzanie ludzi do myślenia poprzez zabawę - ubolewał słuchacz.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia audycji "Piątek, piąteczek, piątunio" , którego bohaterami byli Krzysztof Marzec - Tik-Tak oraz Karolina Korwin Piotrwska. Program prowadził Filip Chajzer.
ac/bch

Czytaj także

Paweł Deląg: kino to mój sposób na życie

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 15:00
Paweł Deląg znany jest m.in. z filmów "Lista Schindlera" i "Szamanka", a także z serialu "Ojciec Mateusz". W Czwórce opowiedział o kulisach aktorstwa i swoim dzieciństwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karolina Gilon ma tatuaże i głowę pełną marzeń

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2014 11:30
Jest modelką alternatywną i aktorką nieprofesjonalną. Zadebiutowała w serialu telewizyjnym "Miłość na bogato", ale Karolina Gilon chce od życia znacznie więcej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Rozenek: kluczem do szczęścia jest równowaga

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 18:00
Aktora Jacka Rozenka kojarzymy przede wszystkim z wielu ról filmowych i telewizyjnych. To jednak tylko wycinek jego dorobku zawodowego. Na co dzień bowiem rodowity, 45-letni warszawiak doskonale radzi sobie jako mówca motywacyjny i coach.
rozwiń zwiń