Jacek Rozenek: kluczem do szczęścia jest równowaga

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 18:00
Aktora Jacka Rozenka kojarzymy przede wszystkim z wielu ról filmowych i telewizyjnych. To jednak tylko wycinek jego dorobku zawodowego. Na co dzień bowiem rodowity, 45-letni warszawiak doskonale radzi sobie jako mówca motywacyjny i coach.
Audio
  • Jacek Rozynek: praca mówcy motywacyjnego ma sporo elementów stand-upu (Czwórka/Audycja nr 1)
Jacek Rozenek to człowiek wielu twarzy - aktor, konsultant biznesowy, coach i mówca motywacyjny
Jacek Rozenek to człowiek wielu twarzy - aktor, konsultant biznesowy, coach i mówca motywacyjny Foto: PAP/Stach Leszczyński

Już na wstępie wizyty w "Audycji nr 1" Rozenek wyjaśnił, na czym w zasadzie polega jego praca jako mówcy motywacyjnego. Wiele osób nie do końca bowiem myli to pojęcie z psychologiem czy terapeutą. - Prowadzę szkolenia w różnych firmach i przez dwie godziny dbam o to, żeby świetnie się bawili, ale też coś wyciągnęli z tego spotkania, żeby były w tym głębsze myśli. O tym, jak dążyć do szczęścia, o roli i wagi pracy, jednak również życia prywatnego, rodziny. Bo kluczem do szczęścia jest tak naprawdę równowaga między tym wszystkim - przekonywał.
PRZECZYTAJ: Jak odnieść sukces? Zacznij doceniać to, co masz!

Słowa i idee to jedno, trzeba je jeszcze wcielić w życie i robić to na tyle przekonująco, aby ludzi i zaciekować i zainspirować. Jaką metodę ma Rozenek? - Prowadzę te "wykłady" od wielu lat i mam taą zasadę, że już w czasie pierwszej półtorej minuty musi być coś, co słuchaczy albo rozbawi albo zwyczajnie pobudzi do refleksji. Preferuję jednak humor, więc jest w tym co robię element stand-upu oraz poppsychologii, czyli psychologi ubranej w prostotę - wyjaśnił. Dodał również, iż jako coach i konsultant w różnych firmach, uczy menadżerów tego, jak kierować zespołem, aby pracownicy byli zadowoleni, szanowani, docenieni. - Żeby chcieli pomagać danej firmie osiągać jak najlepsze wyniki, samemu jednocześnie odczuwając z tego dumę - sprecyzował.
ZOBACZ TEŻ: Masz terapeutę? Nie wstydź się tego!

Mamy też dobrą informację dla osób, które lubią oglądać Rozenka na ekranach telewizorów. - Gram bardzo dużo w serialu "Barwy szczęścia" i serdecznie zapraszam do śledzenia moich losów tam. Mocno angażuję się w tę produkcję. Być może uda mi się też znów zaistnieć w produkcji kinowej, ale to okaże się niebawem - skwitował.
Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Michała Migały i Mariusza Infuleckiego z Jackiem Rozenkiem w "Audycji nr 1".
ac/kd

Czytaj także

Tomasz Jacyków: w modzie panuje dowolność, ale liczy się styl

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 11:00
- W starożytnej Grecji zarost kojarzył się z mądrością i statecznością - mówi Tomasz Jacyków. - Teraz, zarówno w modzie jak i sztuce fryzjerskiej panuje absolutny pluralizm. Dlatego według mnie, nie chodzi o to czy broda jest modna, czy nie. Tylko o to jak ona wygląda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maffashion: wysokie zarobki blogerów to mit

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 15:30
25-letnia Julia Kuczyńska, znana również jako Maffashion, to jedna z najpopularniejszych polskich blogerek modowych. Jej praca inspiruje tysiące młodych dziewczyn. Udało jej się pasję przerodzić w zawód. - To znacznie trudniejsze i bardziej wyczerpujące niż mogłoby się wydawać - zaznaczyła w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lepiej z Jackiem i Plackiem, czy solo? Życie z rodzeństwem

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 11:30
Czy jedynacy są większymi egoistami, a najstarsze rodzeństwo nabiera w dzieciństwie cech przywódczych? Psycholog dziecięcy Maja Orszymor opowiadała w "Audycji nr 1", jak wychowanie z braćmi czy siostrami kształtuje naszą osobowość.
rozwiń zwiń