Podróż przez disco, rock, funk, soul i jazz

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2015 10:00
"Covery Samplery" to propozycja dla tych, którzy przemierzając muzyczną przestrzeń często zadają sobie pytanie "Skąd ja to znam"?
Jeśli wydaje ci się, że znasz już piosenkę,której właśnie słuchasz, to prawdopodobnie masz rację, bo historia muzyki pełna jest coverów, sampli i remiksów
Jeśli wydaje ci się, że znasz już piosenkę,której właśnie słuchasz, to prawdopodobnie masz rację, bo historia muzyki pełna jest coverów, sampli i remiksówFoto: Glow Images/East News

Kultury samplowania, czyli "cytowania" starych utworów w nowym kontekście muzycznym oraz coverowania, czyli przedstawiania własnych wersji istniejących już piosenek są jednym z najważniejszych zjawisk we współczesnej muzyce rozrywkowej. Bez samplera nie powstałyby "Music Sounds Better With You" Stardusta i "Lady" Modjo.

Zobacz także: DJ-sety w Czwórce <<<

W audycji pojawią się klasyki takich brzmień jak disco, rock, funk, soul i jazz oraz współczesne interpretacje w stylistyce house, hip hop, chillout/downtempo, breakbeat i trip hop.

***

Audycja "Covery Samplery" zapraszamy w piątek (20.03.), w godz. 19.00 - 20.30. Zapraszają Ula Kaczyńska i Norbert "Bert" Borzym.

kd/kul

Czytaj także

Skalpel: nasza muzyka przefiltrowana jest przez Wrocław

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2014 14:00
Mimo licznych nagród i sukcesów muzycy zespołu Skalpel nie lubią być nazywani "legendą polskiej elektroniki". - Nie czujemy się tak, na naszym rynku są przecież inne legendy - mówią w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Artur Dutkiewicz: muzyka słuchana na poziomie serca nie zna granic

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2014 07:30
Jazzman, pianista Artur Dutkiewicz, powrócił właśnie z Azji, gdzie koncertował solo w Kantonie, Hanoi, Sajgonie i Bangkoku, grając swoje jazzowe mazurki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dudziak: Komeda i Urbaniak to dwóch najważniejszych ludzi w moim zawodowym życiu

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2014 12:00
- Krzysztof Komeda mocno namieszał w moim życiu. Podobnie Michał Urbaniak. W sensie pozytywnym oczywiście - wspominała Urszula Dudziak w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Łukasz Napora: coraz więcej żywych instrumentów w muzyce elektronicznej

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2015 12:00
Zmieniają się trendy w muzyce elektronicznej i klubowej. Nastąpił powrót do żywych instrumentów. Ale nie tylko.
rozwiń zwiń