Olivier Janiak: dżentelmeni muszą pomagać

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2014 19:00
- Dać innym kawałek siebie to jest nasze motto - mówi Olivier Janiak, pomysłodawca kalendarza "Dżentelmeni". - Nas to nic nie kosztuje, komuś może odmienić życie.
Audio
  • Olivier Janiak opowiada o inicjatywie "Dżentelmeni" i zdradza kulisy powstawania tegorocznej edycji kalendarza (Czwórka/Dzień kobiet)
Już od 9 lat Olivier Janiak pomaga potrzebującym wydając kalendarz Dżentelmeni. W tegorocznej edycji udział wzięły m. in. Alicja Bachleda Curuś, Patricia Kazadi, Tatiana Okupnik.
Już od 9 lat Olivier Janiak pomaga potrzebującym wydając kalendarz "Dżentelmeni". W tegorocznej edycji udział wzięły m. in. Alicja Bachleda Curuś, Patricia Kazadi, Tatiana Okupnik.Foto: PAP/Stach Leszczyński

Wszystko zaczęło się kilka lat temu od kalendarza ze zdjęciami. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na zakup butów dla dzieci z najuboższych rodzin. Tegoroczna edycja tego wydawnictwa to także płyta, książka, wideoklip oraz album, który podsumowuje wszystkie dotychczasowe działania "Dżentelmenów".

- Nasz projekt opieramy na wiarygodności. To podstawa jeśli chce się namówić innych do pomagania - mówi gość Czwórki. - Dlatego też fundacje, które wspieramy finansowo, w dużej części wybierają sami bohaterowie kalendarza "Dżentelmeni".

Tym razem w sesjach zdjęciowej i nagraniowej udział wzięli m. in. Anna Jurksztowicz w duecie z synem Radzimirem oraz Urszula Dudziak z Michałem Urbaniakiem. - Z gwiazdami często bywa trudno. Zwłaszcza jeśli chodzi o zaspokojenie ich artystycznych gustów - opowiada Janiak. - Dlatego zawsze zapraszam do współpracy najlepszych specjalistów w branży. Ludzi, którym się chce, którzy mają coś do zaproponowania i dają gwarancję najwyższej jakości.

I tak też było w przypadku Alicji Majewskiej. Artystka pojawiła się w studiu i nagrała swój utwór już za pierwszym podejściem.

***

Tytuł audycji: Dzień Kobiet

Prowadzą: Karina Terzoni i Katarzyna Węsierska

Gość: Olivier Janiak

Data emisji: 19.12.2014

Godzina emisji: 9.00

(kul/kd)

Czytaj także

Igor Herbut: uskrzydla mnie to, co robię

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 11:37
- Życzę wszystkim ludziom na świecie, by pasja była ich pracą. To niesamowite szczęście - mówił w Czwórce wokalista grupy LemON.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Prządka: poczucie rytmu trzeba mieć w sercu

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2014 13:00
- Pierwsza lekcja tańca to był horror. Byłem najmłodszy i wszyscy się ze mnie śmiali - mówi w Czwórce tancerz, instruktor i choreograf Tomasz Prządka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karol Okrasa: doceńmy kuchnię regionalną

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2014 13:10
- Mówienie o polskiej kuchni to wielka frajda. Mamy się czym chwalić i w końcu zaczynamy to doceniać - powiedział w Czwórce Karol Okrasa, restaurator, kucharz i dziennikarz.
rozwiń zwiń