Yuuki przemierza świat. W sobotę była nad Wisłą

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2016 10:00
Z Yuuki, jedną z gwiazd Czwórkowego koncertu w Cudzie nad Wisłą, rozmawiamy o jej podróżach muzycznych - od kubańskich rytmów po Islandię.
Audio
  • Yuuki opowiada o swojej muzyce i o sobotnim cudzie (Dzień Kobiet/Czwórka)
Yuuki jest finalistką programu Must Be The Music, ma także na koncie występy w radiu.
Yuuki jest finalistką programu "Must Be The Music", ma także na koncie występy w radiu. Foto: mat. pras.

- Postanowiłam podbić świat. Gdy raz się zacznie, łapie się bakcyla i nie można przestać - wyznaje ta niezwykła artystka, pochodząca z małej miejscowości w Bieszczadach. Ostatnio zawędrowała aż na Islandię, gdzie pracowała i nakręciła klip do jednego ze swoich najnowszych kawałków: "Rosnę". - Ja tam już będę zawsze wracać. Znalazłam tam przestrzeń, żeby spotkać się ze sobą - dodaje Yuuki.

Jej muzykę z nadchodzącego albumu, w której spokój wokaliz, przestrzeni i syntezatorów przeplata się z energią linii wokalnych, basu i perkusji, będziecie mogli usłyszeć już w najbliższą sobotę o 19.00, na imprezie radiowej Czwórki w Cudzie nad Wisłą w Warszawie. "Czwórka brzmi dobrze - LIVE" [szczegóły] >>>

A co oznacza jej pseudonim artystyczny? Skąd czerpie inspiracje, jak pracuje i jak wspomina swoje dzieciństwo w Bieszczadach? O tym właśnie opowiada Yuuki w piątkowym "Dniu Kobiet".      

***

Tytuł audycji: "Dzień Kobiet"

Prowadzą: Karina Terzoni i Aleksanda Jasińska

Gość: Yuuki (Katarzyna Wypchło)

Data emisji: 9.09.2016

Godzina emisji: 08.15

jsz/jp

Czytaj także

Bovska i muzyka, którą można zobaczyć

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2016 16:12
Bovska w świadomości fanów muzyki zaistniała za sprawą przebojowego "Kaktusa". - Jestem podekscytowana tym, co się teraz dzieje. Dużo robię, mało śpię, ale nie czuję się przepracowana - opowiada artystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Szroeder: najwięcej mówi o mnie muzyka grupy Coldplay

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 11:40
- Ludzie różnie podchodzą do muzyki, niektórzy uważają, że powinna bawić, inni, że nie przeszkadzać. Ja na leżę do grona osób, dla których wartościowa muzyka to taka, która wzrusza - opowiada Natalia Szroeder.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dawid Kwiatkowski: w tym fachu jest coś, co męczy

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 12:50
- Najtrudniejsze w moim fachu jest nagrywanie teledysków, zwłaszcza tych wyreżyserowanych. To nie leży w naturze muzyka, zajmuje też najwięcej czasu – mówi Dawid Kwiatkowski, jeden z najpopularniejszych wokalistów młodego pokolenia.
rozwiń zwiń