Obserwuj siebie, a dobrze się ubierzesz

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 10:39
W co ja się ubiorę - to pytanie zadają sobie każdego dnia miliony kobiet. - Z pozoru banalne, a kryje za sobą znacznie więcej - jak się czuję, co chcę sobą wyrazić, co mnie spotka - mówi w "Dniu Kobiet" Antonina Samecka, autorka książki "Modoterapia, czyli po co Ci tyle ubrań".
Audio
  • Antonina Samecka radzi, jak się ubierać, żeby się dobrze czuć (Dzień Kobiet/Czwórka)
W sztuce ubierania, jednym z najważniejszych elementów jest dbałość o dobre samopoczucie i dopasowanie do kontekstu
W sztuce ubierania, jednym z najważniejszych elementów jest dbałość o dobre samopoczucie i dopasowanie do kontekstuFoto: pixabay.com/Unsplash/domena publiczna

Ubrania działają, jak muzyka - mogą nas wprawić w dobry nastrój, zmienić nastawienie do tego, czym się akurat zajmujemy. Przede wszystkim jednak ubrania to zestaw kodów, niepisany język, mający nam pomóc wejść w konkretną rolę społeczną. - Niejednokrotnie tych ról jest bardzo dużo - przekonuje na kartach swojej książki Antonina Samecka.

Antonina Samecka Dobrze ubrana osoba to taka, która dobrze się czuje w swoich ubraniach

W rozmowie z Aleksandrą Jasińską i Kariną Terzoni modowa ekspertka i projektantka radzi nie tylko, jak skutecznie robić zakupy, ale także wyjaśnia, dlaczego ciuchy lepiej mierzyć w domu niż w sklepowej przymierzalni. A jak wypracować własny styl i kupować tylko to, co nam jest naprawdę potrzebne? - W momencie kupowania sprawdza się zadawanie sobie pytania, czy rzeczywiście będę chciała mieć daną rzecz na zawsze - tłumaczy.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy, z której dowiecie się też, dlaczego warto być wobec siebie spostrzegawczą, jak stworzyć z ubraniami długofalowe relacje, oraz co to znaczy ubrać się jak następna pensja albo jak praca, którą się będzie mieć w przyszłości.

Sprawdź także:
debata czwórka kanony piękna kobiety 1200x660.JPG
"Kanony kobiecego piękna" - debata Czwórki

***

Tytuł audycji: "Dzień Kobiet"

Prowadzą: Karina Terzoni i Aleksandra Jasińska

Gość: Antonina Samecka (projektantka, CEO i dyrektor kreatywną marki Risk made in Warsaw, autorka książki "Modoterapia, czyli po co Ci tyle ubrań")

Data emisji: 9.12.2016

Godzina emisji: 7.18

jsz/kd

   

Czytaj także

Moda haute couture wraca na ulice

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 14:50
- Przez długi czas haute couture to były ubrania, w których chodzono na co dzień. Potem projektanci zamienili wielkie krawiectwo w spektakularne widowisko, a teraz znów wraca ono do korzeni - mówi Piotr Szaradowski, autor książki "Francja Elegancja. Z historii haute couture".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stroje zmieniają się wraz z polityką

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2016 20:32
I tak też było w dwudziestoleciu międzywojennym. Do mody kobiecej oraz męskiej tego okresu wróciliśmy dzięki Ewie Łukasik i Marcie Mireckiej z Grupy Rekonstrukcji Historycznej Bluszcz.
rozwiń zwiń