Anna Wintour. Nieśmiała perfekcjonistka?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 15:20
Capuccino pije z kieliszka, od 14. roku życia ma tę samą fryzure, od ponad dwóch dekad nosi ten sam model szpilek Manolo Blahnika, od 29 lat jest redaktor naczelną amerykańskiego "Voque'a" - magazynu, z którego uczyniła biblię mody.
Audio
  • Anna Wintour - historia biblii mody i ikony stylu (Dzień Kobiet/Czwórka)
Anna Wintour na pokazie Burberry w Londynie w 2015 roku
Anna Wintour na pokazie Burberry w Londynie w 2015 rokuFoto: PAP/PA/Ian West

Modą interesowała się od dziecka, głównie dzięki babci, która przysyłała jej z Ameryki magazyn dla nastolatków "Seventeen". Znacznie mniej uwagi poświęcała nauce i w wieku 16 lat postanowiła rzucić szkołę. Pierwsze kroki w branży stawiała jako ekspedientka w butiku, w którym ubierali się m.in. Mick Jagger i David Bowie. - Bardzo szybko wypracowała swój własny, rozpoznawalny i perfekcyjny do granic możliwości styl. Jej fryzura i okulary są tak charakterystyczne, że stały się niemalże ikoniczne - przekonuje Joanna Mroczkowska z portalu "Polki.pl"

Czytaj także
veruschka 1200 pap.jpg
Eileen Ford - matka chrzestna supermodelek

O Annie Wintour mówi się, że jest zimna i zdystansowana, ona sama zaś twierdzi, że taka postawa to kwestia wrodzonej nieśmiałości. O tym, jak została redaktor naczelną biblii mody mimo, że doprowadziła do ruiny magazyn o wystroju wnętrz i gotowaniu, kto wymyślił przydomek "atomowa Wintour" i dlaczego "Vogue" stał się najważniejszym magazynem modowym na świecie - dowiesz się z materiału Martyny Ogonek.

***

Tytuł audycji: "Dzień Kobiet"

Prowadzą: Karina Terzoni i Aleksandra Jasińska

Data emisji: 17.02.2017

Godzina emisji: 6.28

kul/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Iris Apfel. "Uwielbiam być ubrana jak... własna kanapa"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 11:10
To dzięki niej showbiznes docenił piękno starzenia się oraz odwagę w wyrażaniu siebie. - Iris Apfel nigdy nie uważała się za piękność, za to zawsze stawiała na oryginalność - przekonuje dziennikarka Grażyna Olbrych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żyj nieobojętnie. Bądź jak Erin Brockovich

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2017 12:30
Dostaje tysiące maili i podobno wszystkie czyta. Była miss Kalifornii ma niewyparzony język, wybuchowy temperament i filmową twarz, która należy do Julii Roberts.
rozwiń zwiń