Żyj nieobojętnie. Bądź jak Erin Brockovich

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2017 12:30
Dostaje tysiące maili i podobno wszystkie czyta. Była miss Kalifornii ma niewyparzony język, wybuchowy temperament i filmową twarz, która należy do Julii Roberts.
Audio
  • Erin Brockovich - bohaterka naszych czasów? (Dzień Kobiet/Czwórka)
Erin Brockovich-Ellis na 62. Berlinale - w lutym 2012 roku
Erin Brockovich-Ellis na 62. Berlinale - w lutym 2012 roku Foto: PAP/DPA/Jens Kalaene

Czytaj także
laboratorium 1200.jpg
Henrietta Lacks. Jak zyskała nieśmiertelność?

W 2000 roku aktorka wystąpiła w filmie Stevena Soderbergha, który opowiadał opartą na faktach historię amerykańskiej aktywistki Erin Brockovich. Pracując w charakterze pomocy biurowej w kancelarii prawniczej zainteresowała się ona sprawą przeciwko przedsiębiorstwu z koncernu oskarżanemu o zatruwanie środowiska i spowodowanie uszczerbku na zdrowiu mieszkańców regionu. - Jej zaangażowanie doprowadziło do wygrania sprawy i wypłacenia ofiarom największego w historii USA odszkodowania związanego z zatruciem środowiska - 333 milionów dolarów - wyjaśnia amerykanista Artur Wróblewski. - Od tego czasu Brokovich jest rzecznikiem ważnych dla nas wszystkich spraw. Związanych z ekologią, zmianami klimatu, deficytem wody - dodaje.

Jak życie Erin Brockovich wpłynęło na życie Julii Roberts i dlaczego amerykańska aktywistka w Europie mogłaby narzekać na nudę - o tym m.in. w materiale Katarzyny Kornet.

***

Tytuł audycji: "Dzień Kobiet"

Prowadzą: Karina Terzoni i Aleksandra Jasińska

Data emisji: 10.02.2017

Godzina emisji: 6.28

kul/kd

Czytaj także

Sophia Loren - ucieleśnienie włoskiego Kopciuszka

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2017 13:40
Proponowano jej role Alexis w serialu "Dynastia", była brana pod uwagę do roli Kleopatry, którą później zagrała Elizabeth Taylor. Ma lęk przed występowaniem na scenie, dlatego nigdy nie wystąpiła w teatrze. Za to w kinie jest jedną z największych gwiazd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wewnętrzna jędza. Kim ona jest i jak ją ujarzmić?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 11:30
- Jędza to jest nasza fałszywa wewnętrzna przyjaciółka, która nie wierzy w nasze zdolności i próbuje nas asekurować przed upadkiem - tłumaczyła w Czwórce Joanna Godecka, coach i terapeutka.
rozwiń zwiń