Drukarki 3D. Czy wolno drukować broń?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2014 13:27
W czwartkowe popołudnie w audycji "Efekt: WOW" dowiemy się, czy zgodne z prawem jest drukowanie w technologii 3D m.in. pistoletów, bądź noży?
Drukarki 3D. Czy wolno drukować broń?
Foto: EdytaZwirecka/Wikimedia Commons/CC

W ostatnim czasie padł pierwszy wyrok skazujący osobę, która wydrukowała w technologii 3D pistolety.  Czy zatem nie wszystkie "kontrowersyjne" przedmioty wolno nam drugkować? Jak wygląda aspekt prawny dotyczący drukowania kontrowersyjnych rzeczy w drukarkach 3D?

Porozmawiamy także o suszarkach do włosów i dowiemy się, na co zwracać uwagę przy zakupie takiego sprzętu, by jego użytkowanie było w pełni satysfakcjonujące, a przede wszystkim - bezpieczne.

Zobacz więcej: Nauka i technologie w Czwórce <<<

W audycji zaprosimy was także na serwis kulturalny, w którym informacje o zbliżających się imprezach, których nie można przegapić, a także wiadomości dla graczy i serwis sportowy.

Na audycję "Efekt: WOW" zapraszamy w czwartek, 30 października, od godz. 16.00 do 18.00.

(kd)

Czytaj także

Jeden smartfon na całe życie - czy to możliwe?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 10:35
Z badań wynika, że świadomość, że nie mamy ze sobą smartfona jest dla nas równie stresująca jak... przygotowania do ślubu. Dwie trzecie ankietowanych deklaruje, że nie przeżyłoby jednego dnia bez ulubionego gadżetu. To nie przeszkadza nam jednak wymieniać modele na coraz to nowsze. Tylko czy to ma sens?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rzeczywistość rozszerzona - spójrz na świat pod innym kątem

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2014 07:30
Rzeczywistość rozszerzona łączy dwa światy - rzeczywisty z wygenerowanym komputerowo. Technologia stale się rozwija, a koncerty, które specjalizują się w tej dziedzinie, co i rusz prezentują nam mniej lub bardziej rewolucyjne nowości.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Odkurzacz - ssący problem

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 09:00
Po żarówkach urzędnicy z Brukseli robią porządek z odkurzaczami i zakazują produkcji tego typu sprzętów o mocy większej niż 1600 W. Czym zatem kierować się przy zakupie urządzenia do sprzątania?
rozwiń zwiń