Małgorzata Szumowska. Płeć reżysera ma znaczenie?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2015 13:40
- Naprawdę jestem w szoku, że ze względu na płeć ktoś może nie podchodzić do mnie serio - przyznaje Małgorzata Szumowska.
Audio
  • Małgorzata Szumowska opowiada o wątkach osobistych w swojej twórczości, kobietach w kinie i filmie "Body/Ciało" (Czwórka/Hrapkowidz)
Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem film Małgorzaty Szumowskiej BodyCiało to opowieść o cynicznym prokuratorze i jego cierpiącej na anoreksję córce, którzy próbują odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby
Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem film Małgorzaty Szumowskiej "Body/Ciało" to opowieść o cynicznym prokuratorze i jego cierpiącej na anoreksję córce, którzy próbują odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osobyFoto: PAP/DPA/Jens Kalaene

Z Małgorzatą  Szumowską, pierwszą od 65 kobietą, nagrodzoną Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale, rozmawialiśmy między innymi o pozycji kobiet w świecie filmu i  jej najnowszym filmie "Body/Ciało", a także o pracy na planie "Sponsoringu".

Podczas wywiadu wyznała, że zagraniczna produkcja z kobiecą obsadą i gwiazdą światowego kina w roli głównej wcale nie musi być spełnieniem reżyserskich marzeń.

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Gość: Małgorzata Szumowska (reżyserka)

Data emisji: 05.03.2015

Godzina emisji: 19.00

(kul/kd)

Czytaj także

"Obce Ciało" Zanussiego jak socjalistyczna propaganda

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2014 08:45
W kinach można oglądać najnowszy film Krzysztofa Zanussiego "Obce ciało". Nie jest to, według Błażeja Hrapkowicza, propozycja godna uwagi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grzegorz Jarzyna przenosi teatr do kina

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 17:00
- Teatr musi być traumatyczny. Kino może być lżejsze, ale nie bez emocji - mówi Grzegorz Jarzyna reżyser spektaklu i filmu "Między nami dobrze jest".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Berlinale - festiwal społecznie zaangażowany

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2015 07:00
- Herzog zabrał Kidman na pustynię, Jafar Panahi pozował jako taksówkarz, James Franco zgubił kurtkę, a Małgorzata Szumowska opowiedziała o duchach - podsumowuje Berlinale Błażej Hrapkowicz.
rozwiń zwiń