Elżbieta Czyżewska - polska Marilyn Monroe

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 19:00
W audycji "Hrapkowidz" przyjrzymy się filmowym premierom tego tygodnia. Wśród nich jest "Aktorka" Kingi Dębskiej i Marii Konwickiej.
W latach 60. Czyżewską kochała cała Polska, a przyjaźnili się z nią Andrzej Wajda, Beata Tyszkiewicz, Daniel Olbrychski i Meryl Streep
W latach 60. Czyżewską kochała cała Polska, a przyjaźnili się z nią Andrzej Wajda, Beata Tyszkiewicz, Daniel Olbrychski i Meryl StreepFoto: Materiały prasowe/fragment plakatu

To dokument o zawiłych losach gwiazdy kina Elżbiety Czyżewskiej. Podczas audycji porozmawiamy o tej wybitnej, choć niespełnionej zawodowo aktorce, nazywanej przez wielu "polską Marilyn Monroe", której legenda żyje do dzisiaj.

Poza tym w kinach: "Kim jest Michael" Justina Kelly’ego z Jamesem Franco w roli głównej i "Mama" Julio Medema z Penelope Cruz. Podpowiemy, czy warto wybrać się na te filmy.

***

Na "Hrapkowidza" zapraszamy w czwartek (3.12) w godz. 19.00-20.00. Audycję prowadzi Błażej Hrapkowicz.

mg/ei

Czytaj także

Być jak Jolie i Pitt, czyli o miłości w pracy

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2015 12:15
Angelina Jolie i Brad Pitt to najsłynniejsza para, która poznała się na planie filmowym. Ale w pracy spotkali się również polscy aktorzy - Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski. Zapytaliśmy ich o plusy i minusy takiego związku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Listy do M. 2", "Imigranci" i "Steve Jobs" - co wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2015 14:50
Druga część polskiej komedii romantycznej, nowy film o twórcy słynnej marki sprzętu elektronicznego oraz francuski dramat o imigrantach. To filmy, które wchodzą na ekrany w tym tygodniu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Czerwony pająk". Adam Woronowicz jako morderca

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 14:20
"Czerwony pająk" to film, dla którego inspiracją były historie dwóch seryjnych morderców - Karola Kota, czyli "Wampira z Krakowa", działającego w latach 60. i Lucjana Staniaka stworzonego przez miejskie legendy.
rozwiń zwiń