Luc Besson: chciałbym mieszkać na innej planecie

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2017 13:20
- Na zrobienie tego filmu czekałem całe życie, trzy lata spędziłem na myśleniu o tym jak to zrobić. Dedykuje go mojemu ojcu - tak o najnowszym dziele "Valerian i Miasto Tysiąca Planet" mówi reżyser Luc Besson.
Audio
  • Reżyser Luc Besson o filmie "Valerian i Miasto Tysiąca Planet" (Hrapkowidz/Czwórka)
Luc Besson i Beata Kwiatkowska
Luc Besson i Beata KwiatkowskaFoto: Czwórka

Luc Besson Ojciec wprowadził mnie w świat komiksu, kiedy miałem 10 lat i odszedł, kiedy byłem w trakcie przygotowań do"Valeriana". 

"Valerian i Miasto Tysiąca Planet" to opowieść o kosmicznych agentach, którzy wyruszają w najdroższą w historii nieamerykańskiej kinematografii misję. W obsadzie, oprócz aktorów, znaleźli się także wokalistka Rihanna oraz modelka Cara Delevingne. - Dla mnie najważniejsze jest to, żeby znaleźć właściwą osobę do odegrania właściwej roli. Bez względu na to, czy ktoś jest profesjonalnym aktorem, czy nie - dodaje Besson. 

Francuski reżyser tłumaczy też, dlaczego ten film nie mógł powstać 10 lat temu, w jaki sposób do obsady "Valeriana" dołączył jazzman Herbie Hancock i który z kosmicznych gadżetów przydałby mu się w realnym życiu.

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Materiał przygotowała: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 30.07.2017

Godzina emisji: 14.47

kul/kd

Czytaj także

"Historie kuchenne". O sztuce życia i jedzenia

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 15:20
- W każdym filmie próbuję opowiadać historię o ludzkich zachowaniach wykorzystując inny punkt wyjścia - opowiada Bent Hamer, norweski reżyser i gość tegorocznej edycji Tofifest.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Edward Norton o bywaniu w Polsce i kręceniu z niepoważnymi ludźmi

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2017 16:20
- Pierwszy raz odwiedziłem Was, kiedy z Wesem Andersonem kręciliśmy "Grand Budapest Hotel" w Görlitz. Wystarczyło tylko przejść przez most i już było się w Polsce - w ten sposób Edward Norton powitał uczestników festiwalu Transatlantyk.
rozwiń zwiń