Octopus Fim Festival: najgorsze musicale i horror w centrum handlowym

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2018 15:50
Najciekawsze i najbardziej szalone filmy gatunkowe z różnych stron świata znalazły się w programie pierwszej odsłony Octopus Fim Festival. Impreza odbędzie się w Gdańsku, w dniach od 22 do 26 sierpnia.
Audio
  • Dyr. artystyczny Octopus Fim Festival Krystian Kujda o programie tegorocznej odsłony festiwalu (Hrapkowidz/Czwórka)
  • O najgorszych musicalach świata opowiada krytyk filmowy Michał Oleszczyk (Hrapkowidz/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Tithi Luadthong / Shutterstock.com

Nowe kino gatunkowe to obszar, na którym chcemy się skupić pod banderą Octopus Fim Festival Krystian Kujda 

Na te pięć dni industrialne hale Stoczni Gdańskiej zamienią się w sale kinowe. Niektóre filmy będą prezentowane jednak... w swoim naturalnym środowisku. "Świt żywych trupów" George'a A. Romero bedzie można obejrzeć na nocnym pokazie w centrum handlowym, czyli tam, gdzie dzieje się akcja horroru. - Przygotowaliśmy także specjalną projekcję obrazu "Obcy - 8. pasażer Nostromo". Film Ridleya Scotta pokażemy w industralnej hali Plenum, w sposób, który zaskoczy widzów  - zapowiada dyrektor artystyczny Krystian Kujda.       

Jednym z punktów programu będzie blok "Can't Stop The Music" - autorska selekcja Michała Oleszczyka. - Musical to gatunek, który instynktownie kojarzymy z perfekcją wykonania. Tymczasem stuletnia historia tej formy pokazuje, że interesujące rzeczy dzieją się, kiedy któryś z elementów układanki zawodzi. I na takich produkcjach postanowiłem się skupić - wyjaśnia krytyk filmowy.   

Jakie filmy zobaczyć będzie można w sekcji "Nowe kino gatunkowe"? Na czym będzie polegać "seans filmowy z porwaniem"? I jak Gene Kelly - gwiazda "Deszczowej piosenki" - poradził sobie w formule disco-musicalu? O tym m.in. w nagraniu audycji.  

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Goście: Krystian Kujda (dyr. artystyczny Octopus Fim Festival), Michał Oleszczyk (krytyk filmowy)

Data emisji: 19.08.2018

Godzina emisji: 14.07

kul/ml

Czytaj także

"Śmierć Stalina". O dyktaturze nie całkiem na serio

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 13:00
Akcja nowego filmu Armando Iannucciego rozgrywa się tuż po śmierci radzieckiego dyktatora. - Mimo, że wszystkie procedury na tę okoliczność były przygotowane, to i tak zapanował bałagan. I to na tym własnie Iannucci zbudował komizm "Śmierci Stalina" - opowiada Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Mission: Impossible - Fallout". Jaka jest nowa część serii z Tomem Cruisem?

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2018 15:35
W kinach najnowsza odsłona serii "Mission: Impossible". W audycji zastanawialiśmy się, na czym polega fenomen tych filmów i aktora wcielającego się w postać Ethana Hunta, Toma Cruise'a.
rozwiń zwiń