Z Cannes do Kazimierza Dolnego. Grażyna Torbicka o festiwalu Dwa Brzegi

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2018 15:26
28 lipca rusza festiwal filmu i sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. Dyrektor artystyczna imprezy Grażyna Torbicka opowiedziała w Czwórce o tegorocznej odsłonie.
Audio
  • Festiwal Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. Jakie filmy zobaczymy w tym roku? (Hrapkowidz/Czwórka)
Grażyna Torbicka w studiu Czwórki
Grażyna Torbicka w studiu CzwórkiFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

- Film i urok malowniczego Kazimierza Dolnego to od zawsze nierozerwalne elementy festiwalu Dwa Brzegi - mówiła Grażyna Torbicka, dyrektor artystyczna imprezy. - To czas ośmiu szalonych filmowo-muzyczno-literacko dni.

Jak co roku organizatorzy zadbali o wysoki poziom kinowego repertuaru. Filmy wyświetlone w ramach Dwóch Brzegów to m.in. tegoroczne propozycje konkursu głównego festiwalu w Cannes. - Filmem otwarcia będzie polska premiera koreańskiej produkcji pt. "Shoplifters", która w tym roku zdobyła w Cannes Złotą Palmę - zapowiadała Grażyna Torbicka.

- Starałam się, aby tematyka tegorocznego repertuaru oddawała problemy współczesnego świata. Nie zależało mi na tym, żeby goście wracali z festiwalu zdołowani, dlatego część filmów ma ważny, ale pozytywny przekaz. Za sprawą kinematografii chciałam zwrócić uwagę na to, że nie jesteśmy samotną wyspą - przekonywała.

Jakie filmy będziemy mogli zobaczyć w ramach tegorocznego festiwalu Dwa Brzegi? Jakie problemy opisują wybrane przez Grażynę Torbicką obrazy? 

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Gość: Grażyna Torbicka (dziennikarka, krytyczka filmowa, dyrektor artystyczna festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym)

Data emisji: 22.07.2018

Godzina emisji: 14.07

ac/pg

Czytaj także

Festiwal filmowy "Dwa brzegi" jak wyprawa do Włoch

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2011 10:47
Tegoroczny, piąty Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa brzegi" odbędzie się pod hasłem Viaggio in Italia, czyli Podróż do Włoch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grażyna Torbicka o festiwalu Dwa Brzegi

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2013 14:50
W ramach zaproszeń na letnie festiwale filmowe tym razem zabierzemy słuchaczy do Kazimierza Dolnego na festiwal "Dwa Brzegi". Gościem Błażeja Hrapkowicza będzie dyrektor artystyczna festiwalu - Grażyna Torbicka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ostatnia Rodzina" triumfuje w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2016 17:14
Ten znakomity debiut Jana Matuszyńskiego, który wchodzi do kin już 30 września, to przede wszystkim niezwykle intymny portret rodziny Beksińskich. Jakie inne filmy nagrodzono na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Maślona: konkursy to przestrzeń, w której zderzają się różne filmowe światy

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2018 11:46
18 czerwca rusza 37. odsłona Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". "Atak paniki" Pawła Maślony znalazł się w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych. O udanym debiucie komediowym, odbiorze przez publiczność i dalszych planach rozmawialiśmy z reżyserem.
rozwiń zwiń