Polskie Radio
Section05
Tom Cruise

Gaża Toma Cruise'a odleciała w kosmos. Jak zarabiają inni aktorzy?

Za główną rolę w przebojowym filmie "Top Gun: Maverick" Tom Cruise dostał 100 mln dolarów! Nawet jak na Hollywood to niebotyczne pieniądze: zdecydowana większość nawet największych gwiazd dostaje co najwyżej 1/2 tej sumy. Ale zasadnicze stawki są o wiele niższe.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA FILM Tom Cruise pieniądze nicolas cage Johnny Depp Daniel Craig Helen Mirren Michał Kowarski Katarzyna Cygler Trójka Keanu Reeves

Simona Kossak. Historia wielkiej miłości

– Czytałam jej książki, słuchałam jej gawęd, potem przeczytałam książkę Ani Kamińskiej "Simona", a potem zobaczyłam album Lecha Wilczka ze wspaniałymi fotografiami Simony z dzikimi zwierzętami, z którymi żyła. To mnie poruszyło. To są zdjęcia, których nie możemy nigdzie obejrzeć, więc postanowiłam ją przybliżyć – opowiada Natalia Koryncka, autorka filmu dokumentalnego "Simona". 
Zobacz więcej na temat:  Trójka FILM KULTURA Ryszard Jaźwiński festiwal filmowy Cannes Tom Cruise

"Top Gun: Maverick" już w kinach. Elita amerykańskich pilotów powraca

Tom Cruise i kultowy "Top Gun" po 36 latach powracają na ekrany kin. - Maverick ma wyszkolić elitę młodych pilotów marynarki wojennej do specjalnych akcji - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o nowej produkcji Michał Montowski. Czy "Top Gun: Maverick" będzie równie dużym hitem, jak jego pierwsza część z 1986 roku?
Zobacz więcej na temat:  kino filmowa i rozrywkowa rozrywka premiera Cannes Tom Cruise Michał Montowski

Tom Cruise znów jako Maverick. "Top Gun" wraca do kin

Trwa festiwal filmowy w Cannes. To właśnie tam odbyła się światowa premiera "Top Gun: Maverick" z Tomem Cruise'em w roli głównej. - Aktor ma opinię profesjonalisty w każdym calu, w każdy projekt angażuje się całym sobą - mówi Błażej Hrapkowicz. - Po tylu latach kariery Cruise wciąż przesuwa granice tego, co aktor może zrobić w kinie akcji i to jest godne podziwu. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka kino Tom Cruise FILM Błażej Hrapkowicz

Co za odwaga! Kradzież auta Toma Cruise'a!

Gwiazdor Hollywood nagrywa właśnie kolejną, siódmą już część serii "Mission Impossible". Możemy przypuszczać, że nie będzie miło wspominał tej przygody. Złodziej wykorzystał moment nieuwagi aktora i ukradł jego najnowsze BMW X7.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody Tom Cruise kradzież Londyn Polskie Radio samochód Wielka Brytania kradzież samochodu aktor Hollywood USA ŚWIAT

Posłowie KO chodzili po moście nad Jeziorem Pilchowickim. PKP: to zabronione

Posłowie KO Piotr Borys i Dariusz Joński zamieścili w internecie film, w którym chodzą po moście kolejowym nad Jeziorem Pilchowickim. Ich działanie ma - jak twierdzą - związek z rzekomą zgodą Ministerstwa Kultury na wysadzenie obiektu w powietrze na potrzeby kolejnej części filmu "Mission: Impossible" z Tomem Cruise'em. "Most jest obiektem bez przejścia dla osób postronnych" - poinformował tvp.info rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Mirosław Siemieniec. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tom Cruise Dolny Śląsk mosty