Polskie Radio
Section05
Tom Cruise

Mission: Impossible Dead Reckoning. "To nie koniec misji niemożliwej"

- Chyba śmiało można powiedzieć, że Tom Cruise, świetnie przygotowany do kaskaderskich wyczynów, mimo wieku, jest jedną z ostatnich gwiazd takiego typowego kina akcji w starym wydaniu. Do tej grupy należeli też Mel Gibson, Jean Claude Van Damme, czy Arnold Schwarzennegger. To są ludzie, którzy wystarczą, by przyciągnąć widzów do kin - mówił filmoznawca Mateusz Leszek. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Tom Cruise Weronika Puszkar FILM KULTURA

"Mission Impossible". Kolejna część przygód Ethana Hunta już w kinach

Premierą wyczekiwaną przez fanów serii "Mission Impossible" jest "Dead Reckoning Part One", czyli już 7 część przygód Ethana Hunta (Tom Cruise) i jego ekipy do zadań niemożliwych. Jak zwykle ratują świat, ale choć to najdłuższy film z  cyklu, jest tylko pierwszą częścią tej przygody. W "Magazynie bardzo filmowym" omówiliśmy również wybrane premiery kinowe tego tygodnia. 
Zobacz więcej na temat:  kino Michał Montowski filmowa i rozrywkowa Tom Cruise tom hanks

Joseph Kosinski i Claudio Miranda o "Top Gun: Maverick"

Podczas tegorocznej edycji festiwalu EnergaCAMERIMAGE można spotkać wielu niezwykłych gości. Wśród nich byli reżyser Joseph Kosinski oraz Claudio Miranda, zdobywca Oscara za zdjęcia do "Ciekawego przypadku Benjamina Buttona" (2009). Panowie wspólnie zrealizowali już pięć filmów, w tym "Top Gun: Maverick". Ta produkcja okazała się wielkim hitem i największym sukcesem finansowym roku 2022. Rozmawiał z nimi o tym Paweł Turski.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Camerimage Toruń Tom Cruise rozmowa Paweł Turski Katarzyna Cygler Trójka

Gaża Toma Cruise'a odleciała w kosmos. Jak zarabiają inni aktorzy?

Za główną rolę w przebojowym filmie "Top Gun: Maverick" Tom Cruise dostał 100 mln dolarów! Nawet jak na Hollywood to niebotyczne pieniądze: zdecydowana większość nawet największych gwiazd dostaje co najwyżej 1/2 tej sumy. Ale zasadnicze stawki są o wiele niższe.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA FILM Tom Cruise pieniądze nicolas cage Johnny Depp Daniel Craig Helen Mirren Michał Kowarski Katarzyna Cygler Trójka Keanu Reeves

Simona Kossak. Historia wielkiej miłości

– Czytałam jej książki, słuchałam jej gawęd, potem przeczytałam książkę Ani Kamińskiej "Simona", a potem zobaczyłam album Lecha Wilczka ze wspaniałymi fotografiami Simony z dzikimi zwierzętami, z którymi żyła. To mnie poruszyło. To są zdjęcia, których nie możemy nigdzie obejrzeć, więc postanowiłam ją przybliżyć – opowiada Natalia Koryncka, autorka filmu dokumentalnego "Simona". 
Zobacz więcej na temat:  Trójka FILM KULTURA Ryszard Jaźwiński festiwal filmowy Cannes Tom Cruise

"Top Gun: Maverick" już w kinach. Elita amerykańskich pilotów powraca

Tom Cruise i kultowy "Top Gun" po 36 latach powracają na ekrany kin. - Maverick ma wyszkolić elitę młodych pilotów marynarki wojennej do specjalnych akcji - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o nowej produkcji Michał Montowski. Czy "Top Gun: Maverick" będzie równie dużym hitem, jak jego pierwsza część z 1986 roku?
Zobacz więcej na temat:  kino filmowa i rozrywkowa rozrywka premiera Cannes Tom Cruise Michał Montowski

Tom Cruise znów jako Maverick. "Top Gun" wraca do kin

Trwa festiwal filmowy w Cannes. To właśnie tam odbyła się światowa premiera "Top Gun: Maverick" z Tomem Cruise'em w roli głównej. - Aktor ma opinię profesjonalisty w każdym calu, w każdy projekt angażuje się całym sobą - mówi Błażej Hrapkowicz. - Po tylu latach kariery Cruise wciąż przesuwa granice tego, co aktor może zrobić w kinie akcji i to jest godne podziwu. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka kino Tom Cruise FILM Błażej Hrapkowicz

Co za odwaga! Kradzież auta Toma Cruise'a!

Gwiazdor Hollywood nagrywa właśnie kolejną, siódmą już część serii "Mission Impossible". Możemy przypuszczać, że nie będzie miło wspominał tej przygody. Złodziej wykorzystał moment nieuwagi aktora i ukradł jego najnowsze BMW X7.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody Tom Cruise kradzież Londyn Polskie Radio samochód Wielka Brytania kradzież samochodu aktor Hollywood USA ŚWIAT